Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedy zacząłem się trochę bardziej interesować matematyką i uczyłem się w wolnym czasie dodatkowych rzeczy to zacząłem zauważać jak wiele naprawdę prostych rzeczy jest pomijane w programie matematyki w liceum. Przez to ciągle miałem z tyłu głowy, że umykają mi jakieś podstawowe zagadnienia, o których nigdy się nie dowiem jeśli przypadkiem o nich gdzieś nie przeczytam. Dlatego zastanawiam się czy na studiach matematycznych wraca się jeszcze do tych fundamentalnych zagadnień ze szkoły średniej, tylko już bardziej w akademickim podejściu, bo przecież w większości liceum, które idą samym programem to prawie wszystkie wzory podają tylko jako narzędzie i nie wchodzi się głębiej np. jak zostały wyprowadzone itp., więc taki uczeń, który nigdy się teorią z matmy dodatkowo nie interesował i napisał tylko całkiem ok maturę (tym bardziej, że % który trzeba uzyskać z matematyki rozszerzonej na maturze żeby się dostać jest niski nawet na najlepszych uczelniach w porównaniu do kierunków, które tylko z matmy korzystają) byłby przegrany już na starcie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jeszcze na kierunku technicznym gdzie matematyka to tylko narzędzie i głębsze zrozumienie wszystkiego może nie jest tak potrzebne to jednak na czystej matematyce takie braki w fundamentalnej teorii mogłyby już pewnie narobić problemów.
Skończył ktoś z was studia matematyczne i mógłby się wypowiedzieć czy jest jakieś ugruntowanie wiedzy na początku albo jakieś wskazanie gdzie szukać tych braków w teorii jeśli jakieś w ogóle są? Jestem tym zmieszany, bo wiem że na kierunkach jak np. informatyka wszystko jest od początku i osoba, która nie miała z tym nigdy styczności jest w stanie jakoś przetrwać, ale matematykę miał każdy już od co najmniej kilku lat, więc nie wiem jak to wygląda.

#matematyka #szkola #studbaza #studia #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f885626605297c54a62c849
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz