Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #polska #pasta #takaprawda
  • 47
  • Odpowiedz
najważniejsze po takim wpajaniu jest to, żeby szybko zrozumieć, że karmili Cię gównem i trzeba działać inaczej.


@kckacpi: to nie takie proste chyba. to jest tak wpojone jak np. lanie po głowie adasia miauczyńskiego w filmie nic śmiesznego przez jego brata za młodu.. potem na stare lata pomimo tego że brat nie jebnął go to przeciągając się adaś miał zakorzeniony strach, lęk i reakcję żeby uniknąć uderzenia.
jak tak wytresujesz dziecko,
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: Zalogowałem się specjalnie, żeby napisać, że to jest prawda i sam tak miałem z moimi rodzicami.
Całe życie w strachu przed wszystkim, strachu przed życiem. Na szczęście mając 20 lat zrozumiałem, że to moje życie i trzeba robić rzeczy, których się boję i te które ja chcę. Zaraz umawiam się na kolejny tatuaż, rzuciłem studia i mam dobrze płatną pracę...
#!$%@?ć moich starych, nie musicie być ze mnie dumni :>>
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: akurat o ile dziaranie łapy jeszcze kilka-kilkanascie lat temu faktycznie było jakimś tam "wyzwaniem" i chęcią wyróżnienia się, tak uważam że teraz na nikim nie robi wrażenie nawet wydziarana morda.
A co do pracy - no cóż, jak komuś odpowiada bycie poniewieranym przez Janusza to jego sprawa. Ja w swoim życiu bardzo często zmieniałam prace i zazwyczaj były to zmiany na lepsze ale trzeba mieć też świadomość że zasługuje się
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: pokora to nie tylko uniżanie się wobec innej osoby, ale również świadomość własnych niedoskonałości, umiejętność przyznania się do błędu czy brak wyrzutów przy proszeniu o pomoc. I nie oznacza to, jak wielu uważa, płakania nad własnym słabościami tylko daje ich świadomość, a czy dana osoba "usiądzie na dupie" lub zacznie nad nimi pracować zależy od innych cech.
  • Odpowiedz
Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.

Bądź pokorny

Ustępuj głupszemu

Nie wyróżniaj się

Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim


@zdjecie_z_wenszem: To są dobre rady.
Pyszałkowaty gość co pozjadał wszystkie rozumy nic się nie nauczy i nigdzie nie awansuje.
Z głupszym nie ma co się wdawać w kłótnie, lepiej go zostawić.
Ślepe podążanie za modą, by się wyróżnić nie ma sensu. Inaczej dzieciak kończy z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Khaiine: i nic dziwnego, że ze statystyk wynika, że tatuaże są skorelowane z zabudzeniami psychicznymi; skoro takie osoby myślą, że to im pomoże być sobą xD. Tatuaże to zawsze będzie dla mnie symbol normickiego #!$%@? (piszę to sam posiadając zaburzenia osobowości więc nie zarzucisz mi tego).
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: Dobre podsumowanie. Jak słuchałem pewnej osoby, że pracodawcę wyzyskiwacza za najniższą trzeba po stopach całować to mi się niedobrze robiło. Jeszcze to podejście, że przecież to pan i łaskawca dał robotę.
Nie powiem, bo sam podchodziłem do tematu w podobny sposób. Z 8-10 lat temu jak zmieniłem myślenie to żyje się o wiele łatwiej. Trudne ryzykowne decyzje nie są już ani trudne ani ryzykowne. Kiedyś jak mi coś nie pasowało
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: zawsze mówiłam że jak Twoje dziecko się z Tobą merytorycznie kłóci to sprawdziłeś sie jako rodzic. Tylko niestety czasem ciężko się dyskutuje z dorastającym nastolatkiem, szlag czasem człowieka trafia. No ale trudno, trzeba przetrwac dla większego dobra ;)
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: wiesz, wychowanie asertywnego, świadomego swojej wartości człowieka jest bardzo trudne. Sama nie wiem jak to dobrze zrobic, żeby samemu nie zwariować. Ja na razie jestem na etapie, że córka dyskredytuje prawie wszystko co mówię. Mam tylko nadzeje, że udało sie jej młodości wpoic jakieś dobre wartości i koniec końców wszystko się dobrze skończy. Wychowanie człowieka w ogóle jest trudne, więc już tak nie krytykujcie swoich rodziców, którzy pewnie robili w
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: te włażenie sobie na głowę to nie katolibańskie a postępowe nauczanie. 100 lat temu ludzie mieli zasady i honor. Teraz srają po gaciach by bank nie zażądał wcześniejszej spłaty kredytu.
Rodzice Każą ci się dobrze uczyć byś miał prace, niezależność materialną i nie żył w strachu jak inni. Ty jedyne co widzisz to powierzchowne dziary i prostackie rzucanie papierami w twarz szefowi. ..i to ci imponuje, zastanawiają mnie twoje wzorce.
  • Odpowiedz