Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #polska #pasta #takaprawda
  • 47
  • Odpowiedz
Sama racja, kiedyś moja babcia wyskoczyła do mnie z takimi komunistycznymi tekstami, a ja mimo że byłam w takim wieku gimnazjalnym wiedziałam, że mi coś nie gra. Teraz wiem skąd dziadkom wpajano taką edukację.
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: u mnie w domu jest inba głównie za sprawą dziadków którzy nie mogą wyjść ze zdziwienia że mam skończone studia(wyższa szkoła robienia hałasu XD) i nie mogę znaleźć pracy a nawet samo to że szukam po januszeksach roboty jest dla nich tragedią. "Wnusiu taki mądry magistra ma to powinien przecież na kierowniczym stanowisku pracować" XD
  • Odpowiedz
  • 114
@zdjecie_z_wenszem mi rodzice wysoko wykształceni wpajali takie debilne zasady od małego. Najważniejsze w życiu są oceny. Kolega cię opluł - idź go przeproś, że tam akurat stałeś. Nauczyciel ma zawsze rację. W niedzielę do kościoła itp. Na szczęście w wieku nastoletnim włączył mi się skrajny bunt i na każde ich #!$%@? pytałem o argumentacje. Na co mi oceny w szkole? Czemu mam się starać? Okazało się, że jedyne co są w stanie
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: Rodzice chcieliby wychować pewnego siebie i asertywnego wobec świata dzieciaka, który wobec rodziców będzie zawsze pokorny i wszystko będzie robił na zawołanie bez szemrania. A tak się nie da. Jak chcesz, żeby gowniak byl kiedyś myślącym człowiekiem, to musisz całe jego dzieciństwo dilować z jego pyskowaniem :p
  • Odpowiedz
@zdjecie_z_wenszem: Wszystko to dokładnie prawda. W przypadku moich rodziców to była wręcz taka schizofrenia, bo z jednej strony wpajali mi wszystko to co piszesz, z drugiej, jak byłam trochę starsza, to ciągle słyszałam, że córka x albo syn y są tacy przebojowi, tak sobie wszystko załatwiają, a dlaczego ja nie jestem.

Fakt faktem, ja się jeszcze jakoś względnie wyrobiłam dzięki temu, że bardzo wcześnie wyprowadziłam się z domu, ale np. moja
  • Odpowiedz