Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kermii @Silvervend @thunder08 napiszcie do mnie na priv po refa.W EG inwestuje już prawie rok. To jeden z lepszych portali jeżeli chodzi o zabezpieczenie inwestycji. Oczywiście wpadki się zdarzają. Na secondary market jest pełno ofert dot. inwestycji które są licytowane. Inna rzecz że EG nie rozkłada rąk. Defaultów jest relatywnie mało. Dynamika jest nieco mniejsza ponieważ pożyczka się rozpoczyna po uzyskaniu całej kwoty. Oferty z niskim wskaźnikiem kwoty pożyczki do wartości zabezpieczenia
To dobre pytanie - biorąc pod uwagę defaulty - to z pewnością lepsze Kuetzal ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak na serio to myślę że 9% jest w miarę realistyczne. No i zależy też od horyzontu czasowego - default w rozumieniu EG nie polega na tym że firma rozkłada ręce i mówi "sorry nie wyszło" tylko że ten dług jest licytowany - jeżeli brakuje chętnych komornik obniża cenę
@imler1th: za opóźnienia normalnie płacą odsetki jak normalnie, a za opóźnienie w przelewach 1,2x standardowa stawka; ani razu nie słyszałem aby jakaś firma upadła i ktoś stracił 100% zainwestowanego kapitału, jeżeli umiejętnie dywersyfikujesz (max. 2% kapitału w jedną pożyczkę i 10% w jedną firmę + firmy o wysokim rankingu to czuję się bezpiecznie). Poza tym nie wrzucam więcej niż 20% mojego kapitału w takie inwestycje alternatywne...80% idzie na IKE + IKZE
@kwiciak: Płacą, dopóki nie wstrzymają - też się bawiłem Mintosem przez ostatnie dwa lata, natomiast po COVIDzie całkowicie zrezygnowałem, z przykładów to np. polski Capital Service jest w stanie w którym nie wypłaca odsetek i przysyła propozycje w stylu

Oferta Capital Service dla inwestorów Mintos zawiera propozycję 40% redukcji istniejącej kwoty zadłużenia należnego inwestorom. Zgodnie z tą propozycją, pozostała kwota miałaby zostać spłacona w okresie 8 lat, przy czym pierwsze 2
@imler1th: A to ciekawe, dobrze wiedzieć, słyszałem że akurat oni mieli problemy. A możesz powiedzieć jaki oni mieli rating w Mintosie? Wydaje mi się też że Minots pomagał w razie czego egzekwować wypłatę wierzytelności? Ja staram się inwestować tylko w duże renomowane firmy notowane na giełdach światowych.
@Silvervend @Kermii @thunder08

Jak rozsądnie zbudować portfel p2p znajdziecie tutaj: https://jakinwestowacpieniadze.eu/2020/11/15/jak-inwestowac-podczas-pandemi/

Co do EstateGuru to obecnie najlepsza platforma do inwestowania, biorąc pod uwagę wolumeny nie ma sobie równych w przypadku pożyczek zabezpieczonych hipoteką. Zamykanie się tylko na jedno aktywo nie jest mądre. Rozsądniej jest zbudować zdywersyfikowany portfel. Mintos w przypadku LO z najwyższym ratingiem jest ok. Jeśli których z nich wpadnie w tarapaty to ostateczny sygnał do ewakuacji z tej platformy.