Wpis z mikrobloga

Nadworny statystyk #f1 na temat #aferapodiumowa: "A lot of you have sent DMs to me asking whether or not Renault in 2010 or Renault in 2011 should count as Renault's last podium - and then I received an e-mail about it from the Renault F1 Team themselves, who prefer to recognise 2010 instead. This was my response:"

https://twitter.com/virtualstatman/status/1316048754408001537?s=19

podobnomialemmultikonta - Nadworny statystyk #f1 na temat #aferapodiumowa: "A lot of ...

źródło: comment_1602607744s84PMbBwpdbQKkPS8C8TNE.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Nawet Renault się go o to zapytało.


@smutny_kojot: Tam jest tylko napisane, że "dostał maila od Renault, które woli uznawać rok 2010 jako ostatnie podium". A nie, że Renault go pytało która "odpowiedź" (2010 czy 2011) jest prawidłowa.

Czyli prawdopodobnie sam do nich napisał maila z pytaniem i mu odpowiedzieli, ze wolą uznawać 2010.
  • Odpowiedz
To nie ja dopowiadam sobie inne wydarzenia, o których nie mam pojęcia.


@smutny_kojot: Cytuję z Twojego pierwszego komentarza:

Nawet Renault się go o to zapytało.


W OGÓLE NIE DOPOWIADASZ SOBIE.
  • Odpowiedz
Zwrócili się do niego w tej sprawie.


@smutny_kojot: Nigdzie w tym tweet nie ma napisane, ze zwrócili się do niego w tej sprawie. Dopowiedziałeś to sobie, stąd moja pierwsza odpowiedź.

Większe prawdopodobieństwo jest, że sam do nich napisał zapytanie, dostał odpowiedź, a potem odpisał do Renault to co na obrazku w tweet, czy to, że team napisał z zapytaniem do niego... bo po co mieliby to robić?
  • Odpowiedz
@MrDolar: A może to oni zostali zasypani falą zapytań od fanów Heidfelda lub po prostu bezstronnych osób lubiących porządek i pod naporem tego zwrócili się do mózga od statystyk?

Poza tym jest tam napisane dokładnie:

a potem otrzymałem e-mail o tym od samego zespołu Renault, który zamiast tego wolał przyznać się do podium z roku 2010

To była moja odpowiedź:


Nie sądzisz, że to sugeruje tryb pytający w wiadomości od Renault?
  • Odpowiedz
Nie sądzisz, że to sugeruje tryb pytający w wiadomości od Renault?


@smutny_kojot: Nie, nie sądzę. Moim zdaniem, jak pisałem, było tak:

A: Reno, wolicie 2010 czy 2011?
(w tym czasie dostaje DMy od ludzi)
B: Wolimy 2010, bo...
A: I tutaj jest odpowiedź z obrazka z tweet. W którym tłumaczy Renault skąd się bierze zamieszanie wśród ludzi.

Serio uważasz, że team by pisał do typa od statystyk? Gdyby naprawdę go pytali,
  • Odpowiedz
dlaczego nie ma żadnego sprostowania ze strony Renault, skoro ten typek przedstawił im swoją opinię


@MrDolar: Może będzie. Poza tym pisałem już wcześniej, że Renault nie przyznaje się do 2011 roku wyłącznie ze względów wizerunkowych. Mówiąc kolokwialnie fani #!$%@? ich śmiechem, gdyby to zrobili.

Ale statystyki są statystykami i pozostaną w bazach danych dużo dłużej, niż ktokolwiek z nas będzie w stanie zanegować ich słuszność. Krótko mówiąc Heidfeld już zawsze będzie
  • Odpowiedz
Może będzie. Poza tym pisałem już wcześniej, że Renault nie przyznaje się do 2011 roku wyłącznie ze względów wizerunkowych. Mówiąc kolokwialnie fani #!$%@? ich śmiechem, gdyby to zrobili.


@smutny_kojot: Skoro i tak nie chcą tego przyznać, to po co by pisali do niego pytanie?

Ale statystyki są statystykami i pozostaną w bazach danych dużo dłużej, niż ktokolwiek z nas będzie w stanie zanegować ich słuszność. Krótko mówiąc Heidfeld już zawsze będzie
  • Odpowiedz
Ale w tym momencie o tym nie rozmawiamy


@MrDolar: Właśnie o tym rozmawiamy od samego początku. To jest meritum sprawy.

Co do faktu czy Renault napisało pierwsze czy Kelly i tak ja jestem bliżej prawdy, bo na Twoją tezę o pierwszym kontakcie ze strony Kelly'ego nie ma kompletnie żadnych dowodów.
  • Odpowiedz
Właśnie o tym rozmawiamy od samego początku. To jest meritum sprawy.


@smutny_kojot: Ja z Tobą w tym momencie w ogóle o tym nie rozmawiałem.

Co do faktu czy Renault napisało pierwsze czy Kelly i tak ja jestem bliżej prawdy, bo na Twoją tezę o pierwszym kontakcie ze strony Kelly'ego nie ma kompletnie żadnych dowodów.


@smutny_kojot: Na to, że Renault pierwsze się do niego odezwało też. ¯\_(ツ)_/¯ Poza tym nielogiczne jest
  • Odpowiedz
oza tym nielogiczne jest po co mieliby pisać do niego maila, skoro i tak nie planują sprostowania.


@MrDolar: On jako prawdziwy ekspert też doskonale wie, że Renault faktycznie nie było w F1 w 2011. Po co miałby pisać do nich pierwszy w tak oczywistej sprawie?
  • Odpowiedz
On jako prawdziwy ekspert też doskonale wie, że Renault faktycznie nie było w F1 w 2011. Po co miałby pisać do nich pierwszy w tak oczywistej sprawie?


@smutny_kojot: Żeby zapytać dlaczego nie uznają tej statystki, skoro Renault jest uznawane w oficjalnych statystykach w 2011 roku.
  • Odpowiedz
@MrDolar: Przecież to jest naiwne naginanie faktów i logiki dla potrzeb obrony własnej naciąganej teorii.

Zakładasz, że największy ekspert od statystyk może nie wiedzieć o rzeczywistym zaangażowaniu Renault w sezon 2011 (choć sam napisał że rozumie, dlaczego Renault tak postąpiło), a z drugiej strony odrzucasz teorię, że to zespół mógł się do niego zwrócić z zapytaniem, czy nie dałoby się tej interpretacji zmienić.

A wszystko po to, by na tej podstawie
  • Odpowiedz