Wpis z mikrobloga

@RobaxX: nie muszę. Myślałem, że to jedyna opcja na dobrze konfigurowalny system w routerze.
Hap ac3 wykracza nieco poza mój budżet, ale hap ac2 wydaje się być jak znalazł, a jak narazie czytam same pozytywy nt. Router OS. Dzięki za radę.
@cyanoone: wydajność nie będzie zależna od najsłabszego komponentu (w tym przypadku routera)? Jak miałoby to działać? Nie znam się, a przekombinowywać też nie chcę.
@PDevil: szczerze mówiąc też aż tak się nie znam. Po prostu sam mam teraz Raspberry Pi 4 i transfery z dysku podpiętego przez USB 3.0 są bardzo dobre (70+ mb/s odczyt po nfs w sieci lokalnej - kabel). Jako router jest Dlink 878/mt (tylko rozwojowa wersja OpenWRT). Wcześniej miałem WDR3600 (sprzęt z bodajże 2013) i transfery były podobne (https://www.wykop.pl/wpis/43182063/serdecznie-polecam-wlaczyc-sprzetowy-nat-na-tp-lin/). Router działa u mnie jako router (bez dodatków), a na malince
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RobaxX: nie muszę. Myślałem, że to jedyna opcja na dobrze konfigurowalny system w routerze.

Hap ac3 wykracza nieco poza mój budżet, ale hap ac2 wydaje się być jak znalazł, a jak narazie czytam same pozytywy nt. Router OS. Dzięki za radę.

@PDevil: bierz hap ac2
@cyanoone może kiedyś spróbuję. Myślałem jakiś czas temu o raspberry, ale uznałem, że dla samego przechowywania danych (przeważnie małe rzeczy, kiedy przenoszę się z PC na PC w domu) nie opłaca mi się. Nie mam zajetego łącza 24/7 i obciążenie routera nie bedzie problemem.

@Dobry_Ziemniak w obecnym routerze mam problem ze stabilnością WiFi 5 GHz (router od UPC, internet potrafi często nie chodzić na tym paśmie niezależnie od odległości, podczas gdy po
@PDevil: Tylko się konfiguracji nie przestrasz, bo ilość opcji jest przytłaczająca na sam początek jak nigdy nie miałeś do czynienia z czymś innym niż ASUSy, TP-Linki i D-Linki :)