Wpis z mikrobloga

Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych, żeby rozładować ludzi na Święto Zmarłych. Moja babcia przed chwilą do mnie dzwoniła czy na ten wypadek nie będę mógł wpaść wcześniej, bo teraz będzie mogła odwiedzić rodzinę "leżącą" w innych miastach. Także znakomity pomysł na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazpisu #koronawirus
  • 17
to chyba idealna pora na wyjazd do Zakopanego xD


@Phaeote: Jak na złość rodzinę mam głównie na wschodzie. Chyba że mówisz o wykorzystaniu tego dodatkowego wolnego to rozważam gdzie można w tym czasie pojechać żeby sobie odpocząć od tego #!$%@? z trupami. Ale skoro wpadłaś na ten sam pomysł to obawiam się,  że inni też to już zaczęli rozważać. No i pomysł na razie jest w kategorii "rozważamy" także koniec końców
@kanapeczka_z_kanapa: mi się podoba to oburzenie jak wspomni się o zamknięciu cmentarzy 1 listopada. "Jak to kurła!?! Na groby muszę iść!!! Ja mam tyle grobów do ogarnięcia. Jak to tak?! Nie ma opcji."
Fajnie, że przez cały rok się o to nie dba, a teraz płacz. Sugerowanie rządu, że te dodatkowe wolne dni będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem są naiwne, głupie. To jednak żadna nowość ze strony rządu.
@Wulfee: żeby było zabawniej to moja babcia akurat dość regularnie na cmentarz chodzi, taka forma spędzania wolnego czasu. Jak dla mnie to był to zawsze okres gdzie mogłem spotkać się z dalszą rodziną, sam cmentarz był dla mnie raczej formą czegoś co trzeba przecierpieć (przynajmniej wtedy, kiedy jeszcze tam chadzałem, zwłaszcza że nie tak dawno jeszcze było pieruńsko zimno już w listopadzie). I ona też podobnie to traktuje - spotkania z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kanapeczka_z_kanapa: dla mnie to powinni zamknąć w #!$%@? cmentarze na cały weekend, a wtedy ludzie sami sobie rozłożą wizyty na grobach od poniedziałku przez następny tydzień.

Mnie #!$%@? to święto, te tłumy, stragany #!$%@? z obwarzankami i oscypkami. Tak jakby nasza pamięć o zmarłych 1 listopada dostawała premię x999. ()
@Wulfee: cały rok się nie dba, a teraz płacz? Swoje urodziny też obchodzisz przesunięte o kilka miesięcy? Nowy Rok świętujesz w sierpniu bo to tylko zmiana daty?