Wpis z mikrobloga

Taiwan - kraj do którego najwięcej turystów przyjeżdża z Chin. 24mln ludzi, 6x gęstsze zaludnienie niż w Polsce.
Od początku pandemii było tam ogółem 10x mniej zachorowań niż tylko dzisiejszego dnia w Polsce. Co takiego zrobił Taiwan?
Oprócz oczywistych rzeczy takich jak obostrzenia dot. podróży w rejony zagrożone, tajwański rząd dołożył wszelkich starań, aby zaopatrzyć swoich obywateli w maski i niezbędne środki czystości.

31 grudnia - pasażerowie bezpośrednich lotów z Wuhan sprawdzani są pod kątem gorączki i zapalenia płuc.
22 stycznia - rozesłanie masek przez rząd do sprzedawców detalicznych, maksymalna cena ustalona na 10$ za 50 masek.
22 stycznia - za rozsyłanie fake neewsów grozi grzywna do 100tys $.
23 stycznia - zakaz wstępu do Tajwanu dla mieszkańców Wuhan.
24 stycznia - zakaz wywozu jednorazowych masek chirurgicznych.
30 stycznia - zwiększenie produkcji masek z 2.4 do 4mln sztuk dziennie.
30 stycznia - zmniejszenie maksymalnej ilości masek przy jednorazowym zakupie do 3.
2 luty - jednostki wojskowe i akademiki przeznaczone zostają dla ludzi objętych kwarantanną.
2 luty - rozpoczęcie montażu dodatkowych 60 maszyn, mogących wyprodukować w sumie 6mln masek dziennie (2 marca zakończono ich montaż).
3 luty - stworzona została aplikacja wskazująca, w którym sklepie można jeszcze kupić maski.
11 luty - ponad 1800 żołnierzy zostaje przydzielonych do pomocy w produkowaniu masek chirurgicznych.

Taiwanski rząd w MIESIĄC zdusił epidemię w zarodku. Życie w tym państwie toczy i toczyło się normalnie(tylko szkoły zamknięto na pierwsze dwa tygodnie). W metrze i w świątyniach są kamery termowizyjne, a pojazdy komunikacji miejskiej są regularnie czyszczone.

Co w tym czasie zrobił polski rząd?
- kręcenie na temat masek
- ubicie gospodarki
- wałki na sprzęcie medycznym

#koronawirus #polityka #bekazpisu #neuropa #konfederacja
BurzaGrzybStrusJaja - Taiwan - kraj do którego najwięcej turystów przyjeżdża z Chin. ...

źródło: comment_1602353300Vi8UsW00dttfPUexoJ30fV.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To fajnie, ale ja i tak wolę wariant Szwdzki, gdzie medycy przynajmniej rozumieją coś takiego jak koegzystencja wirusów i ludzi i fakt, że takiego wirusa nie da się wyplenić, a jak się od niego zdystansujemy to i tak przyjdzie. Wirusy grypododbne są z nami od setek tysięcy lat, a dokładniej od początku istnienia człówieka i będą nadal. Robienie z tego jakiegoś cyrku i płącz, bo będzie o 3 % więcej zgonów w
  • Odpowiedz
@marekrz Tajwan to nie Chiny, byłem tam w czasie pandemii i raczej nic nie ukrywają :)

@rysiekryszard na tym przykładzie widać, że jednak da się coś z tym zrobić nie zamykając gospodarki. Tajwan to jeden z pierwszych krajów, gdzie była korona poza Chinami i do tej pory tylko 500 zachorowań. Wydaje mi się, że kiedyś czytałem że mają też apke jak u nas protego, ale jak tam byłem to nic
  • Odpowiedz
na tym przykładzie widać, że jednak da się coś z tym zrobić nie zamykając gospodarki.


@BurzaGrzybStrusJaja: Ja uważam, że nie trzeba robić nic, no może edukować społeczeństwo, że ten wirus faktycznie dużo od grypy się nie różni. Można też tłumaczyć, że walcząc z innymi chorobami, które można bardzo skutecznie leczyć, można chronić się także przed efektami chorób grypodobnych. I na tym bym się skoncentrował, tym bardziej, że można wtedy mniejszym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@rysiekryszard: tylko że Szwedzi to wyedukowany naród, przez co nosili te cholerne maski, dezynfekowali siebie i powierzchnie, rezygnowali z bliskich kontaktów jeśli nie jest to niezbędne; w Polsce oczywiście króluje w--------m i negowanie faktów.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: tu nie chodzi aby pozbyć się wirusa całkowicie, ale aby nie z-----ć szpitali zbyt dużą ilością przypadków jednocześnie wymagających tlenu. Właśnie się okazuje, że walka z LPG była ważniejsza niż ogarnięcie dużej ilości masek czy kombinezonów do szpitali. W chwili obecnej jest pełno doniesień o braku miejsc, dziś u mnie w mieście zamieniają kolejny szpital na covidowy - tlen będzie z butli, bo nie ma instalacji w ścianach ;)
  • Odpowiedz
tu nie chodzi aby pozbyć się wirusa całkowicie, ale aby nie z-----ć szpitali zbyt dużą ilością przypadków jednocześnie wymagających tlenu.


@mexi: Nie, o to nie chodzi, a przynajmniej przez ostatnie pół roku media, oraz rządy robiły wszystko, żeby przekonać społeczeństwo, w tym mnie, że nie o to chodzi.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: media jak i rząd - p------ą ( ͡° ͜ʖ ͡°) u nas było wiadomo, że będą półśrodki; tam podporządkowali się pod walkę z sars-cov-2, u nas problemem jest maska na nos ;)
  • Odpowiedz
@marekrz nie byłeś, nie widziałeś, nie wiesz ale się wypowiesz i zdemaskujesz rząd Tajwanu i ich zakłamane dane :D
Twoim jedynym argumentem jest, że to niemożliwe. Kiedy u nas rząd blokował sprzedaż masek, u nich nałożyli kary jeśli ktoś zawyżał ceny. Kiedy u nas premier przecinał wstęgę przy odbiorze samolotu z odpadami medycznymi u nich otwierano kolejne fabryki tych produktów. Kiedy u nas otworzyli szkoły, u nich były otwarte ale każdy
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja:

No i nie są jedynym państwem, jeszcze lepiej od nich poradził sobie Wietnam albo Tajlandia (teraz nie pamiętam) dalej na liście był Singapur i Nowa Zelandia.


Nowa Zelandia to tak wygląda https://en.wikipedia.org/api/rest_v1/page/graph/png/COVID-19_pandemic_in_New_Zealand/0/b0c719b1006e75c9a9ce1ccfda11237f0033d73a.png

W sumie to najlepiej poradziła sobie Korea Północna, gdzie nie odnotowano żadnego przypadku Covid-19 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz