Wpis z mikrobloga

Prawne mirki,

Zgodnie z kodeksem pracy, pracodawca jest obowiązany wypłacić mi wynagrodzenie(mowa o umowie o pracę) do 10 dnia następnego miesiąca.
W regulaminie pracy pracodawca też ma taki zapis.
Jeżeli 10 to sobota, niedziela albo święto, to powinienem dostać wypłatę wcześniej, tak?
Jeżeli wypłata nie wpłynie do 10 dnia miesiąca to jest to naruszenie obowiązków pracodawcy, tak?
A jeżeli wypłata wpłynie np. 13 dnia miesiąca, to dalej jest to naruszenie?

#kodekspracy #prawo #pracbaza #pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Reiter: Było takie orzeczenie SN, że jak to jest rzadka praktyka i zdarza się incydentalnie to nie masz takich roszczeń. Co innego oczywiście jeśli problem jest częsty.
  • Odpowiedz
Możesz rozwiązać umowę z winy pracodawcy, bez wypowiedzenia.


@ejsidisi: @Reiter człowieku, jak już się wypowiadasz, to chociaż zajrzyj do tego o czym mówisz.

Nawet takie źródło z googla ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tamerlan: @Reiter: @ejsidisi: Myślę, że każdy od kogo będzie zależało rozstrzygnięcie w tej sprawie, a także PIP stwierdzi, że jak raz czy dwa razy w długiej perspektywie ktoś dostanie wypłatę nie w piątek a poniedziałek to nie jest to ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy. Na tym można zakończyć dyskusję, w szczególności, że pogląd odmienny jest bardzo ryzykowny dla pracownika i ryzyko tym samym absolutnie niewspółmierne do potencjalnych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Reiter: 1. Nie tyle co nie wiem, że to jest ciężkie naruszenie, co się z tym nie zgadzam. Jak przez 3 dni urosną Ci odsetki za coś wymagalnego z piątku to masz szkodę w wysokości paru-parunastu groszy. Zażądaj sobie tego od pracodawcy, ale nie mów, że te parę groszy to takie nieprzyjemności żeby mówić o ciężkich naruszeniach.
2. Nawet jak mu w PIP powiedzą co innego to przecież nie jest
  • Odpowiedz