Wpis z mikrobloga

@cytmirka: no ja prezent dla znajomego zamawiałem. Myśle "$50 to dam rade", ale jak zobaczyłem cenę za dostawę to zwątpiłem w sens życia. Niedawno spojrzałem ponownie i dostawa była za $35, więc taniej, a że lubię gościa, to już zacisnąłem zęby i zamówiłem. No ale niesmak pozostał
@cytmirka: @JohnFairPlay: jeden z moich klientów ma ok 15tys paczek w sklepie a 50k na Allegro. W obu przypadkach ceny te same, na sklepie marża 22% na Allegro 13%. Nie zrezygnuje z jednego i drugiego bo sklep częściowo podbija mu niską marżę od Allegro i jest alternatywą. W sklepie powyżej pewnej kwoty wysyłka i tak jest za free. Finalnie i tak za przesyłkę płaci konsument w cenie produktu.
@Ssslave: Ja się na tym nie znam aż tak i nie wgłębiam w to. Mam i tak narzutu na produktach 140% od ceny zakupowej wiec swego czasu nawet dopłacałam za wysyłkę bo niższa cena bardziej klienta przyciągnie a nawet jak doplacalam za wysyłkę to mi się opłacało. Wiec nie sadze ze każdy sprzedawca dodaje do ceny produktów koszt jaki musi ponieść za smarta
Finalnie i tak za przesyłkę płaci konsument w cenie produktu.


@Ssslave: No i git, wysyłka za darmo, jakby musiał się pofatygować osobiście to straciłbym za tę samą cenę jeszcze czas i pieniądze na dojazd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ssslave: Kupuję na allegro regularnie od lat różne produkty od tych samych sprzedawców: herbaty, kawę, soczewki, suplementy dla psa i przekrój innych pierdół. Od wprowadzenia smarta zwrócił mi się po 2 tygodniach. Wiem że nie jest to regułą, ale nawet jeśli ceny trochę wzrosły, to oszczędność na regularnych kosztach wysyłek jest bardzo duża.
@cytmirka: Musiałem ostatnio kupić 2 microswitche po 4zł, wysyłka za 6zł więc całość 14zł a uratowałem sprzęt za ponad 300 ale i tak sprawdzałem czy nie ma odbioru osobistego w okolicy albo czy da radę dobić czymś do 40zł xD