Wpis z mikrobloga

ja nie jestem jakimś wolnirynkowcem Korwina, bo jego system też nigdzie nie zadziałał na świecie xD ja po prostu znam ludzi. Problem z większością tych pomysłów socjalnych i komunistycznych jest taki, że odczlowieczają ludzi. Traktują ich jak automaty.


@Trixie A kapitalizm nie odczłowiecza i nie sprowadza wszystkiego do towaru?
skoro to takie proste, to dlaczego wszyscy ludzie na świecie nie założą własnych biznesów i nie zatrudnią sobie pracowników, którzy całą robotę będą robić za nich?


@Trixie: żeby założyć trzeba mieć kapitał. Żeby miec kapitał trzeba mieć bogatych starych
@a665321: wiekszosc ludzi otwiera biznes z kredytu udzielonego przez bank. Zyjemy w czasach gdzie sa historycznie niskie oprocentowania kredytow, tak swoja droga.
@loczyn: tak, a kapital sie bierze z banku. Wejdz w sprawozdanie finansowe dowolnej spolki, i zobacz ile maja kredytu xD co za #!$%@? o tym ze trzeba miec kapital
@loczyn: tak, prauje, i jest mi tak dobrze ze az zal mi tych biednych socjalistow placzacych na wyzysk xD zaden pracodawca mnie nigdy nie wyzyskiwal, widocznie zyje w innym swiecie xD
@loczyn: jestem pelen empatii dla ludzi czynu, czyli wlascicieli przedsiebiorstw :) a pracownicy pracuja w tej firmie, bo tego chca, wiec z jakiego powodu dla nich mialbym odczuwac empatie?
@Gaku745: Zakładam firme w Polsce kupe procedur, kupe papierków, okradaja mnie z każdej strony to nie jest kapitalizm.
Zakładam firmę w #antykapitalizm kraju - przychodzi członek partii i rekwirują wszystko moje bo ktoś powiedział źle o przewodniczącym naszego wspaniałego narodu xD
Ideał - dużo małych i średnich firm, lekkia regulacja rynku by nie było monopolu, proste jasne przepisy, 0 biurokracji. Robisz swoje i zarabiasz na tym. Tak to powinno działać
starzy tez nie zarobili pieniędzy tylko maja od swoich starych. Zobacz statystyki źródła bogactwa milionerów. Nie dotyczy oczywiście krajów postkomunistycznych w których miliony się robiło współpracując z państwem


@a665321: to kiedy robimy reset? Co cztery pokolenia?
@Gaku745: Też byłem Anarchistą ale to nie zadziała :p
Co będzie blokować ludzi przed kradzieżą? i innymi przestępstwami ? Kto by otwierał biznes jak w każdej chwili mogą go rozkraść bez bezpieczeństwa nikt się nie stara dba tylko o własne żarcie i nara.

Sam mam w sobie sporo z Hipisa i to działa tam gdzie są chętni. Jednak na całe społeczeństwo na wszystkich ludzi to nie zadziała :P
@Trixie: bo trzeba mieć fuksa. Nie mam nic przeciwko kapitalizmowi, bo nic lepszego nie wymyślono, ale nie ma co udawać, że bogactwo ludzie zawdzięczają głównie ciężkiej pracy.

Co roku ludzie zakładają miliony firm na świecie. Kilku z tych ludzi skończy jako miliarderzy a reszta nie. Połowa z nich może nie pracowała ciężko albo popełniała jakieś drastyczne błędy - reszta po prostu nie miała szczęścia.
@Gaku745: tyle prawdy w tym obrazku, bogaci się bogacą a biedni biednieją. To będzie musiało się kiedyś skończyć spontaniczną rewolucją którą przewidzieli Marks i Engels w swoim manifeście, ale co będzie po rewolucji tego nikt nie wie.
@Gaku745: wpis na Wikipedii nie powoduje ze coś magicznie zaczyna istnieć, np bóg tez ma swój wpis.

Szkoda ze selektywnie odpowiadasz na komentarze bo nadal czekam aż ustosunkujesz się do mojego
@Gaku745: Roman Kluska się wzbogacił rękami pracowników? Albo Rafał Brzoska? Tomasz Biernacki? W kapitaliźmie każdy ma szansę stać się milionerem o ile ma ku temu predyspozycje. W komuniźmie masz w pakiecie głód, rozboje, bolszewizm, brak własności prywatnej i wolności słowa, nie mówiąc o wolności wyznania. Napiszę tak, jak Polacy odpowiadali na podobne wysrywy rosjanom 100 lat temu: "My już znamy wasze wyzwalanie".
@Gaku745: bo to dalej komunizm tyle że bez partii, coś zorganizowanego, narzuconego nie może być anarchizmem.
ANCOM postuluje zniesienie państwa i zastąpienie jakimiś gminami w których każdy ma, musi mieć głos czyli dalej masz państwa tylko mikro xd. Dalej jest majątek którym trzeba było zarządzać, wspólny czyli niczyj xd ale każdy musi na to #!$%@?ć bo zostanie oskarżony o lenistwo xd.