Wpis z mikrobloga

#dziendobry

Ciąg dalszy historii ze stolarzami, do których nie mam już siły...


1. Kolega zadał pytanie (widoczne na screenie) na fanpage Studio Mebli "Ostrowscy"
Link https://www.facebook.com/mebleostrowscy

Ich odpowiedź sprawiła, że kolejny raz opadły mi ręce. Kłamstwo na kłamstwie. Prawdą jest to, że unikają kontaktu jak ognia, "szkalowani" są od czasu wrzucenia znaleziska na wykop, czyli... od 2-3 dni, a uszkodzone fronty zobowiązali się naprawić (screen maila w komentarzu), a teraz się tego wypierają.

Chyba warto "kręcić małysza", co nie?

2. Wczoraj o dziwo przyjechali do mnie pracownicy firmy (bez szefa, on się nigdy u mnie nie pojawił, ciekawe dlaczego...). Przywieźli szybę hartowaną do zamontowania przy płycie gazowej, ale o złym wymiarze. Upierali się jednak, że przytną mi listwy ledowe pod szafkami i jakoś wepchną tę szybę na ścianę. No kosmos. Na nową szybę mam czekać przynajmniej dwa tygodnie, bo szkło hartuje się w hartowni 10 dni (to prawda?).
Zamocowali też brakującą blendę, która była docinana wcześniej conajmniej 3 razy. Oczywiście wygląda to słabo, szczególnie spasowanie z innymi elementami (foto w komentarzu). Monter stwierdził, że inaczej się nie dało tego zrobić (°°

Jeśli wołam kogoś, kto sobie tego nie życzy, to z góry przepraszam.
#wykopefekt #remontujzwykopem #remont #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #prawokonsumenckie #afera
Pobierz
źródło: comment_1602229970r844sb409SBP0KtOJxP3yK.jpg
  • 70
@Tarec: Resztę mieszkania (poza elektryką i hydrauliką) robiłem sam. Nie wszystko wygląda idealnie, ale wolę tak, niż miałby mi tak samo zrobić "fachowiec" za opłatą. Za meble na wymiar do kuchni wolałem się nawet nie brać, no i wyszło jak wyszło.
@Tarec: Mój szef robił sobie zabudowę w pokoju. Taką bardzo nowoczesną, z wysuwanymi na dźwigarach elementami, szafki zamiast się otwierać normalnie za pomocą drzwi, to się wysuwały jak kontenery. Taki miał kaprys i sam zrobił projekt. Zatrudnił fachowca z polecenia, podpisał umowę, czyli wszystko jak powinno być.

Fachowiec robił to około 2 miesięcy. Pretensji o to nie było bo to było bardzo skomplikowane i nietypowe zamówienie i szef liczył się z
Jako stolarz który takie meble robił nie mogę na to patrzeć. Ty masz tam wszystko #!$%@?. #!$%@? ich za przysłowiowe drzwi, nie płać, walcz o zwrot kasy z uwagi na rażące zaniedbania i wykonanie "mebli" niezgodnie z sztuką. Każdy rzeczoznawca Ci to wszystko podbije.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tnds: straszne, współczuję Mireczku, chyba zostaje znaleźć innego dobrego fachowca który poprawi meble, a kosztami obciążyć tych partaczy, plus kary umowne. Do tego powinno być jeszcze odszkodowanie za stracony czas i stres.
@Sandrinia: @tnds: szkło nie hartuje się kilka minut ani też 10 dni. Cały proces to kwestia godzin. Termin wynika pewnie z dwóch powodów:
- hartować powinno się tą samą grubość szkła więc mniejsze firmy mogą czekać aż formatek tej samej grubości będzie odpowiednia ilość by wypełnić 100% powierzchni maszyny i by minimalizować koszty
- na termin hartowania trzeba czekać kilka dni

Tekst w stylu 'hartowanie szkła trwa kilka minut więc