@wojna: No nie nazwał bym to takim ekranem, za słabe, brakuje pustki pomiędzy pancerzami. Ciekawe czy to miało sens w starciu z bronią pancerną? Przy ręcznej ppanc mogło mieć bo jednak siła pocisków mniejsza.
@Lisek_Chrystusek: Robiły swoje, podczas IIWS nie było pocisków kumulacyjnych tylko zwykłe. Te worki robiły cholernie dobrą robotę, straty na paliwie ogromne ale pancerz lepszy niż ze stali :)
@willard: Wiele, wiele zmieniało. Trafienie pod kątem prostym nic ale to się nie zdarza. Pocisk trafiający w worek z piaskiem wytraca prędkość i trajektorię wtedy co możliwe, że zniekształci pancerz, o ile trafił bezpośrednio w worek a nie w szczelinę.
@LostHighway: Ale amerykanie to testowali, gdzieś mi mignęły wyniki badań i wyszło im że to w praktyce ma to marginalne znaczenie. Za to obciąża niepotrzebnie dodatkowo zawieszenie. Słowem skórka niewarta wyprawki. To był efekt placebo wyłącznie, i w US Army raczej był źle widziany przez dowództwo, za to u Brytyjczyków było mniej betonowe nomen omen podejście, tak komfort psychiczny żołnierzy był lepiej rozumiany.
Styczeń 1945r.
#iiwojnaswiatowa #2wojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #wojna #fotografia #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu
Zapraszam chętnych na swój autorski #codziennawojna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ekran_przeciwkumulacyjny
Ciekawe czy to miało sens w starciu z bronią pancerną? Przy ręcznej ppanc mogło mieć bo jednak siła pocisków mniejsza.