Wpis z mikrobloga

@lukaszzz: to sa klamstwa. Dziennie umiera 1100-1200 osob. Jak sobie doczytasz, to na Covid19 zmarlo dzis 8 osob. Od kiedy 8 to 7% z 1200?


@arysto2011: napisałem wyraźnie: współodpowiedzialny. Zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia, w 76 zaraportowanych przypadków śmierci jako przyczynę podano zakażenie koronawirusem. Czyli ponad 6% dobowych zgonów. Z tego 8 osób nie posiadało żadnych chorób współtowarzyszących. Przekręcasz fakty, postaraj się bardziej
@arysto2011:

to sa klamstwa. Dziennie umiera 1100-1200 osob. Jak sobie doczytasz, to na Covid19 zmarlo dzis 8 osob. Od kiedy 8 to 7% z 1200?


To jest takie smutne jak ludzie tak mówią. Niestety nie rozumiesz kilku rzeczy:

1. Choroba współistniejąca to np. nadciśnienie albo cukrzyca. w 2018, ok, 20% polaków miało nadciśnienie, albo 31.5% dorosłych. Prawie 10% miało cukrzyce. 2.5 % ma choroby serca. 30% ma alergię, z czego ponad
@MZ23: Gdybys mial wiedze biologiczna. A tak sam jestes szurem idacym za stadem, bo WIRUS! Lyknales panike jak pelikan i tyle.


Jakos rok temu nie nosiles maseczki z powodu grypy, czy wzrostu zakazen na odre (emigranci+ antyszczepionkowe szusty).

Jestes tylko owca modelowana przez media spolecznosciowe.

Szczycisz sie brakiem telewizora, ale chloniesz papke z TT, FB, YT jak szalony.

@arysto2011 dzień dobry. Jestem magistrem biotechnologii i cos tam o wirusach wiem. Od
Jakos rok temu nie nosiles maseczki z powodu grypy, czy wzrostu zakazen na odre (emigranci+ antyszczepionkowe szusty).

Jestes tylko owca modelowana przez media spolecznosciowe.

Szczycisz sie brakiem telewizora, ale chloniesz papke z TT, FB, YT jak szalony.


@kt13: obecna pandemia mocno podniosla swiadomosc w Europie na temat zabezpieczen przed chorobami przenoszonymi droga kropelkowa. Darowalbym sobie slowa o „papce” bo akurat media robia tu dobra robote przypominajac o koniecznosci zachowania dystansu, maseczkach,