Wpis z mikrobloga

Dziś rano w RMF podali bardzo ciekawe wyniki sondażu na temat tego kto jest przeciwny noszeniu maseczek... Dobrze myślicie! Bezrobotni, z wykształceniem podstawowym i ludzie z najniższymi dochodami. Byłem zszokowany tą wiadomością.
#koronawirus
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bonie jestem szurem i wiem co to wirusy ciemniaku! Skoro jakas odmiana koronawirusa powodujaca chorobe pluc wyniszcza populacje osob starych, to zalecam im siedzenie na dupie i brak kontaktu z populacja. A ne pierd..nie o jakies tragedii swiatowej!


@arysto2011: jestes bezdennie glupim szurem. Tragedia jest wlasnie a)wysoki odsetek ciezkiego przebiegu u osob starszych b)mozliwy ciezki przebieg wraz z powiklaniami u osob mlodych i w srednim wieku
Powiedz mi, co poza
  • Odpowiedz
@lukaszzz:

jestes bezdennie glupim szurem. Tragedia jest wlasnie a)wysoki odsetek ciezkiego przebiegu u osob starszych > b)mozliwy ciezki przebieg wraz z powiklaniami u osob mlodych i w srednim wieku

Powiedz mi, co poza zamykaniem w domu emerytow proponujesz? W imie czego nie nalezy ograniczac ogolnych kontaktow i nakazywac noszenie maseczek przez wszystkich?


Ale masz dane na potwierdzenie tych bzdur? Zamykanie domow starosci wystarczy. Mlodzi sobie poradza.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Matematyk, biolog i programista w jednym i uważa, że skoro jest mało zgonów to trzeba zdjąć wszelkie obostrzenia. A przyszło Ci może do głowy, że mamy tak mało zgonów i przypadków dlatego że są obostrzenia...?

Popatrz na USA gdzie nie ma obostrzeń, wolałbyś żebyśmy poszli z ich trajektorią? Wcale nie pomogło to w kwestiach ekonomicznych, a już do tej pory mają ~20% więcej śmierci niż rok wcześniej...
  • Odpowiedz
@docent_kutz: przykład idzie z góry, a politycy nie kryją się ze swoim podejściem do epidemii, od samego jej początku nie przywiązują uwagi do obostrzeń, które sami wprowadzili, sytuacja z koronawirusem nie jest jasna w 100%
  • Odpowiedz
@arysto2011: przeciez juz Ci przedstawilem liczby. Suche fakty. Koronawirus jest wspolodpowiedzialny za 2-7% dziennych zgonow.

Moje obserwacje: Przy obecnej dynamice wzrostow wskaznik ten dojdzie do 10% w ciagu kilkunastu dni.
  • Odpowiedz
@tom3k86: powiem szczerze, że o ile nie jestem za lockdownem i kolejną głupawką, usypianiem gospodarki, to jednak dystans społeczny i maseczki - tak. Do bardziej kameralnych miejsc typu stacja benzynowa nawet mi głupio wejść bez maseczki, wiedząc, że pracownicy tam są ubrani w nie - po prostu nieelegancko.
  • Odpowiedz