Wpis z mikrobloga

@Pryksryk z Michniewicza sprawdź Chrobot, świetna książka.

Natomiast dla mnie mistrzem literatury w tematyce Azji jest Tiziano Terzani. Włoski reporter, który pół swojego życia spędził w różnych Azjatyckich krajach. Z książki na książkę przechodzi z formuły reportażu coraz bardziej i bardziej do zadumy nad duchowością wschodu. Z jego książek można się dużo dowiedzieć nie tylko o Azji ale i o samym życiu i jego metafizycznych aspektach.
@migun: To w takim razie sprawdzę w pierwszej kolejności, właśnie czegoś takiego szukam

@StukilowaRurzowa: Właśnie nie mogę znaleźć aktualnie tematu dla siebie w tym spisie który wysłałaś, w sumie jechałem żelaznym kogutem najbardziej mi odpowiada
@Pryksryk co do Tiziano to moją ulubioną książką jest pośmiertelna książka spisana przez jego syna "Koniec jest moim początekiem". Jest to swoista rozmowa ojca z synem o życiu i o tym co w nim ważne. Natomiast myślę, że warto zacząć od jego wcześniejszych pozycji.

"W Azji" to zbiór pojedynczych reportaży. Ciekawy, rzeczowy, ale bez jakiejś historii przewodniej. Raczej nie dla każdego.

"Powiedział mi wróżbita" zacząłem od tej książki, momentami się nudziłem ale