Wpis z mikrobloga

Pracuję sobie jako informatyk, a więc wszystko co ma jakikolwiek związek z komputerem jest w moim zakresie. Od wymiany niedziałającej myszki Pani Irenki po zarządzanie serwerami.

Mamy tu vmware, hyper-v, oczywiście AD, fortigate też stoi, serwer wydruku i kilkanaście innych usług sieciowych, niedługo wdrażamy veeam. Około 300 użytkowników. Jakieś tam poletko do zabawy jest. Ze wszystkim mam większy lub mniejszy kontakt. Linux nie jest mi obcy.

Do rzeczy - chciałbym zacząć jakoś konkretniej i świadomiej wdrażać się w #sysadmin

Polecacie jakieś kursy online? Literaturę? Swojego czasu trochę tej pozycji liznąłem - klik
Jakieś warte polecenia strony gdzie mógłbym się czegoś nauczyć-dowiedzieć?
Jakie umiejętność to absolutny must have?
Podobno ważna sprawa to posiadanie certyfikatów - na jakie zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

#kiciochpyta #informatyk15k #it #informatyka

Pozwolę sobie zawołać również pingwiniarzy #linux ʕʔ
zjemcimatke - Pracuję sobie jako informatyk, a więc wszystko co ma jakikolwiek związe...

źródło: comment_1601975568LYC4omKd81jh9JjeW23iW3.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wannabeFullStackDev:
szczerze - c-----o xD
Taki mam z-------l na koniec roku, że ciężko wygospodarować czas na dodatkową "zabawę".

Wygospodarowałem miejsce na centosa 8 i coś tam starałem się zaczynać dłubać, ale jak na razie bez większego szału. Liczę, że niedługo sytuacja u mnie się uspokoi to będę mógł robić tak jakbym chciał.
  • Odpowiedz