Wpis z mikrobloga

Jakie moto polecacie do okazyjnych dojazdów do biura oraz załatwiania spraw codziennych w ładną pogodę czyli trasy maksymalnie 20km w zakorkowanym Wrocławiu?
Motocykl na 2-3 sezony (potem przesiadka na jakieś lekkie 300-500ccm), może być również chińczyk, mam dostęp do warsztatu i lubię pogrzebać więc ewentualne naprawy, modyfikacje nie są problemem.
Budżet do 15k (nówka/uzywka)
#125cc #motocykle
  • 11
@mechaniczny_pomidor: pasowałby skuter. Jakiś taki z płaską podłogą i na stabilniejszym kółku. Może coś w stylu Yamahy Xenter 125? Albo jakiś tańszy, używany, może Suzuki Sixteen 125? Coś większego to może Yamaha Majesty albo Cyngus? Ja ostatnio kupiłem sobie Suzuki Burgmana 125 i między auta nie chce wjeżdżać bo za szeroki jest, przymierzałem się też do Hondy CBF/CBR ale machanie biegami i duży kufer na tyłku plus to podnoszenie nogi mi
@mechaniczny_pomidor: Eeee, po przelataniu ~8 lat po mieście na różnych motocyklach i przesiadce na skuter 2 lata temu, motocykla użytkowo do miasta nie polecam. Przekleję to, co już kiedyś wrzucałem:

Skuter 125 w mieście:
+ mało pali
+ bardziej wąski i zwinny
+ automatyczna skrzynia - nie trzeba się #!$%@?ć ze zmianą biegów
+ domyślnie więcej przestrzeni bagażowej
+ jeśli ma 12+ koni, osiągi do miasta są wystarczające (jako "wystarczające" rozumiem
@knoor:
Muszę tu się odnieść bo te niektóre plusy skutera to mocno dyskusyjne :)
Jeśli chodzi o spalanie to cbr 125 w mieście przy dość dynamicznej jeździe pali 2,6l więc nie wiem czy to spalanie w skuterze jest mniejsze a jeśli nawet jest to czy aż tak bardzo.
Jeśli chodzi o szerokość to skutery są często szersze niż moto, np cbr 125 ma 65cm szerokości a honda PCX 125 ma 75cm.
@Wojtas9: Dobra, żeby nie było - w porównaniu raczej miałem na myśli taki "normalny" pojemnościowo motocykl, czyli w w polskich realiach takie 600+ :) W takim miejskie spalanie to 5 litrów w górę. Moto 125 raczej będą palić mniej lub porównywalnie do skuterów (różnica 0.5-1 litra na korzyść moto), natomiast osiągi będą podobne kosztem mniejszej wygody z jazdy.

Dla mnie właśnie skuter wygrywa tą wygodą. Masz szybę która cię chroni przed