Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z szanownych tutaj zgromadzonych dom z ogrodem na wschód? Wiem, że to niezgodnie ze sztuką, ale znalazłem taką działkę, gdzie od zachodu jest ruchliwa droga miejska (auta jeżdżą 70-90 km/h), a od południa jest ewentualny sąsiad, więc zostaje wschód (ewentualnie północ). Bardzo niemiło się siedzi w takim ogrodzie położonym na wschód? To samo tyczy się wnętrza domu, nie będzie tam ciągle brakowało światła, jeśli chciałbym uniknąć okien na tę ruchliwą ulicę? Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi. Dopiero zaczynam przygodę z #budowadomu
#dzialka #dom #ogrodnictwo
  • 3
@M_Osti: okna potrafia teraz być ciche, więc przemyśl. Szczególnie jeśli nie będą otwierane. Inna sprawa, że hałas z drogi może być bardzo uciążliwy i w domu i w ogrodzie. Przejedź się tam w nocy/wieczorem i sprawdź czy nie jest za głośno.
@M_Osti: ja bym się odsunął z domem od ruchliwej drogi i nasadził tam jakieś drzewa, które kiedyś mogą tłumić hałas. Okna oczywiście powinny być na południe, mogą być na wschód i zachód częściowo też. Prosta mapka by pomogła potencjalnemu doradcy.
Ja mam miejsce po południowo-zachodniej stronie działki i po północno-wschodniej i właściwie nic nie zmienia to jak jest ono zorientowane w stosunku do domu, w jedną i drugą stronę jest 50
Chłopie, rób na wschód ogród, nie będzie takiej sauny latem, a zimą zobaczysz trochę słońca w domu o poranku. Obecnie buduję dom z ogrodem na południowym wschodzie, 35 m2 okien z tej strony.

Na grupach na FB, gdzie ludzie budują więcej niż 1 dom to bardzo dużo osób radzi ogród od wschodu własnie by cieszyć się poranną kawką i zachodnim cieniem w lato.

Miałem mieć na początku wystawę południowo-zachodnią, ale cieszę się,