Wpis z mikrobloga

Drogi Wykopie czy może wytłumaczyć mi ktoś fenomen partii Konfederacja? Ludzie popierający ich w internecie kreują się na tych "mądrzejszych" czy "znających się na ekonomii". Partia Konfederacja proponuje najbardziej populistyczne postulaty dotyczące obniżenia podatków bezpośrednich PIT CIT do 0% czy dobrowolny ZUS, co w ekonomii klasycznej można uznać za dobry pomysł ALE nie jest to pomysł realny, w obecnych realiach zwiększającego się zadłużenia obniżka podatków jest zwyczajnie niemożliwe, zbliżamy się do progu konstytucyjnego zadłużenia,a tarcze stanowiły setki miliardów KOLEJNEGO ZADŁUŻENIA lub pochodziły z dodruku pieniędzy. To wszystko świadczy że partia Konfederacja jest formacja proponującą nierealne postulaty i nie można odbierać ich na poważnie (w moim mniemaniu). Jestem ciekawy zdania osób które mają odmienne zdanie. Pozdrawiam Mirki #konfederacja #polityka #swiat #ekonomia
  • 58
Partia Konfederacja proponuje najbardziej populistyczne postulaty dotyczące obniżenia podatków bezpośrednich PIT CIT do 0% czy dobrowolny ZUS, co w ekonomii klasycznej można uznać za dobry pomysł ALE nie jest to pomysł realny, w obecnych realiach zwiększającego się zadłużenia obniżka podatków jest zwyczajnie niemożliwe


@spice: dlatego też oni są za cięciami tam, gdzie są potrzebne( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze nie można stwierdzić jednoznacznie że te całkowite cięcia podatków bezpośrednich są tam potrzebne (poczytaj o tzw. automatycznych stabilizatorach gospodarki), po drugie to jest zwyczajnke NIEREALNE, a osoby które wierzą w te postulaty wykazują się jedynie niewiedzą


@spice: w innych krajach się da, mamy obecnie prawdopodobnie najniższą kwotę wolną od podatku na świecie a mimo to budżet się nie spina. Stawki VAT są mniejsze w Niemczech czy UK, w USA
@Kaczypawlak W krajach wymienionych przez pana jest więcej progów podatkowych niż w Polsce jeśli chodzi o PIT, a podatki wcale ogólnie rzecz biorąc nie są specjalnie niższe. Często w innych krajach się da przez zadłużenie na poziomie 100% PKB. Konfederacja jest przeciwna zwiększaniu poziomu zadłużenia aktywaa muszą się równać pasywom wiec pomoc dla przedsiębiorców w postaci tarcz też musi skądś płynąć, więc pana retoryka jest zwyczajnie niepoparta danymi realnymi.
W krajach wymienionych przez pana jest więcej progów podatkowych niż w Polsce jeśli chodzi o PIT, a podatki wcale ogólnie rzecz biorąc nie są specjalnie niższe


@spice: Są, bo ludzie mają większe zarobki, a to wynika choćby z tego, że mają większe kwoty wolne od podatku( ͡° ͜ʖ ͡°)

Często w innych krajach się da przez zadłużenie na poziomie 100% PKB.


@spice: Niemcy przed koronawirusem mieli
stawki vat sa nizsze, ale niewiele i np w Niemczech jest tylko jedna obnizonanstawka, 7%.

Za to CIT i maksymalna stawka PIT sa duzo wyzsze.


@slapdash: A to

Wyższe kwoty wolne od podatku i ulgi na dzieci

Kwota wolna od podatku (Steuerfreibetrag) w roku 2020 wzrosła o 240 euro (2,6%) i wynosi aktualnie 9.408 euro brutto dla osoby samotnej. W przeliczeniu na miesiąc oznacza to sumÄ 784 euro wolnych od podatku.
@Kaczypawlak To nie działa tak że wyższe zarobki wynikają z wyższej kwoty wolnej XD!, poza wartością nominalna się mało zmieni. Przywoływanie Niemiec przez pana jest śmieszne bo jest to państwo BARDZO OPIEKUŃCZE z wysokimi podatkami czyli sam nie wiem pan czy chce wyższych podatków czy brak deficytu, proszę się zdecydować. I nie wiem czy słyszał Pan o efekcie doganiania który w Polsce obserwujemy od lat 90, on też powoduje że narazie mamy
@spice: śmiertelni wrogowie Konfederacji mają to do siebie że wstawiają jej członków na swoje profilowe, często z jakimiś gównokolorkami, więc nie wiem czemu jesteś bardzo zdziwiony skoro zrobiłeś to samo, przecież to jest promowanie tej partii i wbrew pozorom nie każdy jest na tyle #!$%@? żeby wierzyć na słowo wszystkim neuropejczykom jaka to jest zła partia xd
to jest taki poziom intrygi podobny do Jarosława Kaczyńskiego, na przykład tak jak z
@kksu Ja po prostu się z tego śmieje, ja się nie pytam o przyczyny popularności konfederacji, bo to jest oczywiste- kontrowersyjne postacie, mocne deklaracje, niepoprawne politycznie wypowiedzi. Ja się pytam o przyczyny poparcia, dlaczego ludzie to popierają.
. To wszystko świadczy że partia Konfederacja jest formacja proponującą nierealne postulaty i nie można odbierać ich na poważnie

@spice: Postulaty mające w sumie ze 30 lat są nierealne, bo 2 miesiące temu PiS zwiększył długi?
To nie działa tak że wyższe zarobki wynikają z wyższej kwoty wolnej XD!


@spice: wynikają, bo pensje są brutto, a tam idzie zaliczka na dochodowy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przywoływanie Niemiec przez pana jest śmieszne bo jest to państwo BARDZO OPIEKUŃCZE z wysokimi podatkami czyli sam nie wiem pan czy chce wyższych podatków czy brak deficytu


@spice: U nas są wyższe, bo w Niemczech nie płaci się
Ja się pytam o przyczyny poparcia, dlaczego ludzie to popierają.


@spice: Nie są PO, PiS, PSL ani Lewicą? Może dlatego?( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie działa tak że wyższe zarobki wynikają z wyższej kwoty wolnej XD!


@spice: Nie wiem czy pan pracuje czy nie, ale nawet z renty i emerytur potrąca ZUS na zaliczkę podatku dochodowego i mniejsza kwota wpływa na konto/przynosi listonosz¯\_(ツ)_/¯
@Kaczypawlak Nie słyszał Pan o wartościach nominalnych i realnych (co z tego jak się zmieniają cyferki skoro realnie będzie prawie tak samo) więc jeśli chodzi o ekonomię, zakończę z panem dyskusję. Nie ocenia się CAŁOŚCI systemu podatkowego tylko ze względu na wysokość kwoty wolnej od podatku, to jest KOMPLETNT ABSURD. Niech pan poczyta książki Mankiwa Begga a potem udziela się na tematy ekonomiczne bo zwyczajnie nie ma Pan o nich żadnego pojęcia
Nie słyszał Pan o wartościach nominalnych i realnych (co z tego jak się zmieniają cyferki skoro realnie będzie prawie tak samo) więc jeśli chodzi o ekonomię, zakończę z panem dyskusję.


@spice: to teraz mamy jeszcze fajną inflację( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ocenia się CAŁOŚCI systemu podatkowego tylko ze względu na wysokość kwoty wolnej od podatku, to jest KOMPLETNT ABSURD.


@spice: to jest tylko przykład jaki mamy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iighlaq_alhabl:

Podatek dochodowy PIT to 40 mld zł

W 2018 wpływy z PIT wyniosły prawie 110 mld zł.

Wystarczy zlikwidować 500 plus i podatek dochodowy i wychodzisz na "0" (oczywiście w teorii, bo 500 plus jest na kredyt)

Nie wychodzisz na "0", tylko jesteś 70 mld na minusie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaczypawlak:

Nie wiem czy pan pracuje czy nie, ale nawet z renty i emerytur potrąca ZUS na zaliczkę podatku dochodowego

A czemu miałby nie być potrącany z rent i emerytur, składki na ubezpieczenia społeczne obniżają podstawę opodatkowania, czyli od składek na renty i emerytury nie płacono podatku dochodowego.
@spice: A czemu manipulujesz i bierzesz tylko jedną stronę medalu a nie wspomnisz że postulują także cięcia wydatków? Nikt też nie mówi, że stanie się to z dnia na dzień i od razu wszystko do zera. Stopniowa obniżka podatku wraz z cięciami wydatków tak żeby bilans był na 0 i co roku można kilka % dochodowego ciąć.
@m00n Dużym Cięciem wydatków nazywa pan redukcję liczby posłów? Przecież to jest jedyny postulat konfederacji jeśli chodzi o cięcie wydatków, a jest śmiesznym procentem w budżecie. Także pan został zmanipulowany przez te partie a nie przeze mnie
@m00n Ok, jak chcesz. To nie działa w ten sposób, że możesz sobie zredukować liczbę urzędników ot tak, to niesie za sobą różne konsekwencje, ludzie sobie ubzdurali że ludzie w urzędach nic nie robią XD! W niektórych urzędach pracuje się nawet ciężej niż w korpo + zwiększenie bezrobocia też nie jest najlepsze, zresztą Konfederacja nie przedstawiła żadnego konkretnego planu tylko sypie Populistyczne Hasła z których nic nie wynika
ludzie sobie ubzdurali że ludzie w urzędach nic nie robią XD! W niektórych urzędach pracuje się nawet ciężej niż w korpo


@spice: Takie bajki to opowiadaj studentom co nie pracowali nigdzie. 10 lat robiłem w rożnego rodzaju budżetówkach i wiem jak cięzko tam się pracuje i jak bardzo efektywnie wykorzystuje się publiczne środki xD
@m00n To już świadczy o tobie, ale nie generalizuj że skoro ty się obijałeś to wszyscy tak robią, bo takie uproszczenia są zwyczajnie krzywdzące, zresztą lubię to jak druga strona nie ma kontrargumentów i przyczepia się do jednego zdania, które właściwie nie jest kluczowe
@spice: Nie świadczy o mnie, skąd takie wnioski? Firma prywatna optymalizuje koszty i wielkość zatrudnienia tak żeby przedsiębiorca zarobił jak najwięcej i kupuje rzeczy jak najtaniej. W budżetówce odwrotnie, kupuje się jak najdrożej tak żeby róznica między przepłaconą ceną a ceną rynkową wróciła do urzędnika w kopercie w postaci łapówki. Robi się tak od podstawówki w pcimiu dolnym po ministerstwo x.
I nie mowie, że nie ma tam ciężko pracujących ludzi.
@m00n Przypadki łapownictwa są ale generalizujesz dalej, bo stanowią bardzo mały procent. Co do przetargów to widzę że NIE MA PAN POJĘCIA na ich temat. Przecież istnieją specjalne procedury według których dokonuje się zakupu i BARDZO CIĘŻKO je ominąć. Następnie piszesz androny że przy 7% poparcia to przyzwalasz na obiecywanie wszystkiego, czyli sam przyznajesz że Konfederacja nie jest poważna partią co mnie ciszy. Co do ostatniego zdania, myślę w podobnych kategoriach ale
Przecież istnieją specjalne procedury według których dokonuje się zakupu i BARDZO CIĘŻKO je ominąć.


@spice: Muahaha xD Jakie to procedury niby( ͡° ͜ʖ ͡°) I kto je sprawdza? Człowieku "kolega pisał"( ͡° ͜ʖ ͡°) siwzy pod danego producenta żeby wygrała firma X, która jest firma zaprzyjaźniona kogoś z góry. Żyjesz w iluzji.

bo stanowią bardzo mały procent


xDDDD

Każdy jeden przetarg to łapówa,
@m00n Dzięki tobie wiem już jak myslą foliarze, co do przetargów proszę się doedukować, ja wiem że to łatwe na forum jak wykop pisać hasła WSZYSCY KRADNOM, żeby zbierać poklask ale pomysl nad swoim zachowaniem, przecież sam wiesz że to tak nie wygląda, mówienie że każdy przetarg jest ustawiony to myślenie PRL-owskie, a my tu mamy rok 2020
@spice: Swoją drogą jak myślisz dlaczego ludzie siedzą w tych budżetówkach, zarabiając na stanowskach dyrektorskich 4-5k netto?
Jak myślisz co jest tym dodatkowym wabikiem( ͡° ͜ʖ ͡°)

przecież sam wiesz że to tak nie wygląda


W tym problem, że dokładnie tak to wygląda. Ale dla kogoś kto nigdy nie widział tego na oczy to faktycznie może być fantasy.

mówienie że każdy przetarg jest ustawiony to myślenie PRL-owskie,
@m00n Pracowałes tyle w budżetówce a nie wiesz pan że Nie zarabia się 4-5k na stanowiskach dyrektorskich, tylko więcej. Poza tym że pieniądze są większe od tych co napisałeś, to trzeba przyznać że zazwyczaj w budżetówce jest mniejsza intensywność w pracy i większe jej bezpieczeństwo niż w korpo, ludzie lubią stabilizację i poczucie bezpieczeństwa dlatego są skłonni pracować za mniejsze pieniądze z pewną pracą. Same procedury istnieją i nie wiem jak o
a nie wiesz pan że Nie zarabia się 4-5k na stanowiskach dyrektorskich, tylko więcej


@spice: Pensje są regulowane ustawą. Można je sprawdzić, dawaj dowody chętnie zobaczę jakie miliony zarabiają dyrektorzy.

ludzie lubią stabilizację i poczucie bezpieczeństwa dlatego są skłonni pracować za mniejsze pieniądze z pewną pracą


xD Na pewno dlatego właśnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Same procedury istnieją i nie wiem jak o nich nie słyszałeś skoro pracowałeś
Zresztą jestem jeszcze młody, może ma pan rację że w tej kwestii poglądy mi się jeszcze zmienią. Zobaczymy, pozdrawiam.
@m00n 2 sprawy: dyrektorzy nie zarabiają milionów ale zarabiają więcej niż 4-5k złotych, ja mam Ci wkleić procedury na paręset stron tutaj czy jak to widzisz