Wpis z mikrobloga

Witam Mirków z tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę o pomoc. Co to może być?

Od jakiegoś czasu podczas jazdy z prawej strony samochodu Toyota Corolla słychać taki dziwy dźwięk. Próbowałem go opisać mechanikowi, ale niezbyt wiedział o co mi chodzi. Szukałem jakichś prawidłowości, na zasadzie słychać go jak jest gorąco/zimno, sucho/mokro, podczas jazdy na wprost/podczas skręcania etc. ale guzik. Czasem słychać taki dźwięk mocno, czasem ciszej, raz dłużej, a raz krócej. Na poniższym filmie po tym momencie dojechałem już do domu (ok. 15km) w ciszy. Nic już nie było słychać.

Co to może być? Jak się tego pozbyć?

Pomóżcie proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #toyota #samochody
arthas1989 - Witam Mirków z tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę o pomoc. Co to może być?

Od...
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arthas1989: hm. W motorze tak mam, że wciskając hamulec też mam podobny dźwięk, mimo że klocki nie są zużyte. Być może zwyczajnie klocki wibrują podczas jazdy, lub delikatnego wciśnięcia hamulca. Bo raczej to nie jest łożysko w kole, bo dźwięk łożyska przypomina dźwięk odkurzacza.
@arthas1989: Łożysko by urwiło czały czas i byłoby bardziej metaliczne ale po video trudno stwierdzić, brzmi jak ocieranie tarcz hamulcowych/klocków może mocno hamujac w wode wjechałeś i sie lekko wygięła czy coś.
Najlepiej to lewarek i zdejmij koło i zobacz czo je, pokręć to może i wyjdzie że to łożysko ale ja bardziej tarcze obstawiam. Ogólnie bez mechanika i bycia na miejscu trudno stwierdzić ale nie jest to nic mega poważnego