Wpis z mikrobloga

@SzycheU: @Krupier: Jest jakiś przepis zabraniający zatrzymywania się na jezdni gdy chce się skręcić, a docelowa droga jest zakorkowana? Wydaje mi się to czymś normalnym, a autobus powinien ten samochód ominąć albo po prostu poczekać. Problem może jest w tym, że zjazd jest z ruchliwej drogi przez co się korkuje ale nie sądzę żeby osoba z VW naruszyła jakiś przepis.
pewnie by się dało to podciągnąć pod Art. 90 KW.


@Krupier: Nie wydaje mi się, żeby to nadawało się pod ten artykuł. Jeśli ktoś będzie chciał skręcić do osiedla a wjazd będzie zakorkowany to nie może tego zrobić?

Tutaj muszę się zgodzić z kolegą, który dobrze wskazał, że kierowca VW generalnie nie złamała przepisów. Inna sprawa, że zachowała się jednak mało przyjaźnie dla innych uczestników ruchu.
@Micho_master: dlatego napisałem "podciągnąć". Ciekawy temat generalnie. Gdyby za nią było tylko kilka samochodów to problemu by nie było, ale ona zablokowała cały długi pas. Niby nie miała na to wpływu, ale jednocześnie trochę miała bo widząc tamowanie ruchu powinna jemu zapobiec jeśli to ona jest przyczyną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)