Wpis z mikrobloga

#wishpy Dziennik 6 - Synchronizacja

W końcu udało mi się usiąść znowu do apki. Wykorzystałem okazję, że luba wyjechała na jakiś czas i mogę bez skrupółów nerdzić podwójnie.

Konkurs na logo się zakończył. Zwyciężyła praca nawiązująca do nazwy apki i do bookmarks. Jak na obrazku.
Polecam forum https://grafinity.pl/ w tym temacie. Ogłaszacie konkurs i czekacie na wyniki. W moim wypadku koszt loga to 250 PLN.

Dzisiaj zrobiłem synchronizację kontaktów użytkowników. Żeby nie odpytywać za każdym razem Firebase'a (co kosztuje), robię to tylko raz na starcie apki a potem zapisuje to do bazy danych i wczytuje stamtąd. W przyszłości pewnie będę chciał to zoptymalizować, żeby pobierało się w tle i jedynie podmieniało zmienione pola. Screena nie pokażę bo to wrażliwe dane.

A mówiąc o wrażliwych danych to muszę rozkminić jak ma się RODO do tego mechanizmu. W WhatsAppie i innych aplikacjach opierających się na logowaniu przez telefon to działa, więc mam nadzieję, że nie będzie to wielki problem.

Mam nadzieję do końca tygodnia wypuścić pierwsze MVP.

wołam @kasztelan_angielski bo się nie mógł doczekać :)

#wishlister #flutter #startup #sideproject #programowanie
mdfk - #wishpy Dziennik 6 - Synchronizacja

W końcu udało mi się usiąść znowu do ap...

źródło: comment_1601714976UI9u3lrfA6VbH143NjDiJs.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mdfk: rozumiem że biznesowo aplikacja agreguje rzeczy które chcą użytkownicy. Nie widzę jednak jaki problem to rozwiązuje, kto by z tego korzystał, jak na tym możecie zarabiać, czyli generalnie na co to komu. Badałeś rynek?
No chyba że to apka do cv, to nieważne
@elf_pszeniczny: @Bruno_: Apka do tworzenia własnych wishlist. Czy to na urodziny, ślub, baby shower, listę książek do kupienia i przeczytania itd. Można się zalogować przez numer telefonu i podejrzeć co Twoi znajomi z książki kontaktowej mają na swoich wishlistach. Dzięki temu łatwiej coś sprezentować albo przynajmniej wiedzieć mniej więcej co kogo interesuje.

Rynek badałem - nie jest to pierwsza taka apka i ludzie używają.

Zarobki na affiliacji.