Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej
Mam zamiar kupić swoje pierwsze auto i chciałbym się kogoś doradzić w paru kwestiach.
Zakładając, że po sprawdzeniu auta wszystko wyszło w miarę okej i podpisałem już umowę, wysyłam przelew.
Jakie nastepne formalności czekają mnie zanim będę mógł sobie nim jeździć?

#auto #samochody #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f763079f49ad326e7b1c098
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 25
what ? To ile to auto kosztuje ? 1 mln? 2 ? 300-400k wlozysz do kieszeni. Ktos bedzie czekal na przelew zeby wydac ci auto ?


@nochybaniebardzo: widać że nigdy nie kupowałeś auta droższego niż 10k (które jest już całkiem grubą gotówką, na tyle że ciężko zmieścić do zwykłej koperty jeśli mamy np. w setkach bo to już sto takich banknotów - zobacz jak gruba jest stu stronicowa książka).

Oczywiście nowych
@nochybaniebardzo: i teraz sobie wyobraź typa, co przyjeżdża po Twojego passata z plikiem 50 złotówek. Jak nie kupujesz za chwilę sam kolejnego samochodu, to co robić z tym papierem? Co by nie mówili paranoicy o planach rządowych na pozbycie się gotówki, to jednak jest jeden fakt - w dobie zakupów przez internet gotówka jest niepraktyczna.
@QI-IQ: podjechać do banku i wpłacić na konto lub od razu z kupcem jedziesz do banku swojego i wpłaca w okienku co sam widzisz i dostajesz kwit a pieniądze lądują natychmiast na Twoim koncie. ja tam przykładowo wolę płacić w sklepach gotówką, tak samo gdy kupowałem dosyć drogi samochód to też płaciłem sporą ilością banknotów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HetmanPolnyKoronny: wiem, i wiem ile kosztuje wycofanie przelewu. Zawsze sprzedaje za gotówkę

@nochybaniebardzo: xD to napisz ile i jak wygląda procedura wycofania przelewu zaksięgowanego na koncie odbiorcy. To nie jest PayPal, by cofnąć taki przelew trzeba zgody odbiorcy lub sprawy w sądzie. Przelewy to możesz sobie cofać póki nie wyjdą z twojego banku, potem to już nikt nie odda Ci pieniędzy na ładne oczy.