Wpis z mikrobloga

@PrzemekLee: Według mnie strasznie nieprzyjemne, zwłaszcza, że miałem wkładany patyk do dwóch dziurek, bo w pierwszej coś nie przeszło, kręciła mi babka tym patykiem tak z 15 sekund, łzy lecą i potem nieprzyjemne uczucie w nosie, ogółem drugi raz bym nie chciał mieć robionego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrzemekLee: jeśli prawidłowo pobrany to wsadzają aż do gardła, prawidłowy wymaz powinien być brany z nosogardzieli - wtedy jest nieprzyjemnie, może boleć.

Ale często pobierają na odpieprz i samuraja po gardle i w nosie patyczkiem
A nie ma jakiegoś odruchu wymiotnego czy coś? Jestem na to bardzo wrażliwy i kiedyś jak lekarz badał mi gardło to było nieciekawie. Ale nie wiem jak to wyglada z nosem
@PrzemekLee miałem robiony test z nosa i z gardła. Ten pierwszy nie należy do najprzyjemniejszych. Wpakowali mi patyczek do jednego otworu, pokręcili chwilę, a po chwili powtórka z drugim otworem. Odruchowo jakieś łzy mi poleciały, ale to nie z bólu.
Z gardła o wiele szybciej, sprawniej, bez odruchów wymiotnych czy dyskomfortu.
@PrzemekLee: Odruchu wymiotnego po wymazie z nosa raczej nie, jedynie łzy polecą i mogą potem chwile oczy piec i takie niezbyt przyjemne uczucie w nosie potem przez chwilę się utrzymuje. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało.
@PrzemekLee Mialem 5 razy robiony test przez wymaz z nosogardzieli. Zauwazylem, ze jest kilka sposobów pobierania materialylu, ale mam jedna rade. Jesli masz katar, albo zapchane zatoki, obowiazkowo przeczysc sobie nos przed. Wydmuchaj mocno i na wymaz przyjdz z udroznionym nosem, bo inaczej mocno nieprzyjemnie. Mozesz powiedziec, ktora ci sie lepiej oddycha i niech z tej pobierze