Wpis z mikrobloga

@A_E_S_T_H_E_T_I_C: bo dawniej się chodziło do szkoły gdzie właśnie czytało się takie książki, brało się udział w spotkaniach na temat narkowrykow albo z psami albo ćpunamj a teraz mamy swoje sprawy, swoje życie i mamy to w dupie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: jest względnie trudno dostępna i bardzo droga. Poza tym moda i konkretne subkultury budujące się w ogół konkretnych narkotyków. I pewnie też jednak znacznie większa świadomość społeczna, możliwość podjęcia leczenia przez osoby uzależnione
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: bo są lepsze dragi, a moc kryształu jest wielka i #!$%@? kozak kosior euforyk.
tak poważniej to poczynając od muzyki poprzez popkulturę aż po sam rozwój nauki, hera wypadła nie jako z obiegu, są nadal grupy ludzi którzy tkwią w jej szponach, ale ten narkotyk przegrywa z łatwiejszymi do pozyskania i używania narkotykami jak stymulanty, empatogeny, benzosy wszystko rozpowszechnione przez popkulturę i mudzynów, pewnie jeszcze słabsze opiaty wygrywają bo kode
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Głownie ze względu na nastygmatyzowanie i zakrzywiony obraz tej używki, co dobrze odzwierciedlają komentarze pod tym wpisem...
Heroina popularna była w poprzednim wieku, głównie we dwóch miastach. Wrocek i Wwa, w innych miastach spotkać można było już tylko kompot, który jest gówniany, niesie za sobą wiele negatywnych skutków przez które ogólnie postrzegana jest heroina. (błędnie, bo brown a kompot to zupełnie inna skala szkodliwości.)
W Polsce się nie przyjęła tak
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: a nie masz samemu wrażenia, że do tamtych czasów jakimś cudem po prostu pasowały? Myślę, że to pewne rozwiązanie zagadki. Straciły na popularności i dawno nie widziałem narciarzy okupujących okolice dworców, ale wierzę że tej widok wróci jak czasy odpowiednio się zepsują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mobyn: dokładnie o taki kontekst mi chodzi.

@preczzbotamipisowskimi: właśnie tak też myślałem, że po prostu nowsze narkotyki wyparły heroinę, nie trzeba się bawić ze strzykawkami i całą resztą sprzętu, a i skutki uboczne pewnie są mniej uciążliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zmieniające się subkultury pewnie też miały na to wpływ, jakby nie patrzeć do dzikich rejwów bardziej pasuje ecstasy niż hera.

@billuscher: to już przecież
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: hm, to może tylko takie moje wrażenie że Śląska tamtych lat. Zamykano dość duże miejsca pracy i praktycznie całe osiedla mieszkaniowe wypełniały nagle bezrobotni, którzy nie za bardzo mieli co ze sobą zrobić. To oczywiście wiązało się ze wzrostem patologii, alkoholizmu i z rozbitymi rodzinami. Same miasta również nie były szczególnie estetyczne, bo nawet centra były raczej brudne, a dworce regularnie śmierdziały moczem, bo ich okolice okupowali bezdomni i kompociarze,
@kolnay1: widzisz, ja w latach o których mówisz byłem małym gówniakiem, zresztą też nie wychowywałem się w mieście więc takich obrazków nie znam. Dzięki za wyjaśnienie, oczywiście biorąc pod uwagę okoliczności o jakich piszesz jestem w stanie sobie tą beznadziejność wyobrazić.
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Wiesz, znam ludzi, którzy palili trawę lub brali psjako i na tym się zatrzymali a są też ludzie którym po prostu to nie wystarcza i wtaczają się w opioidy, nie wiem, z czego to wynika, może niektórym takie doświadczenie nie wystarcza, są też tacy, którzy w opioidach / benzodiazepinach / alkoholu szukają ukojenia, bo owe środki działają uspokajająco i euforyzująco człowiek zapomina o problemach i jest mu dobrze
@billuscher: w grę pewnie wchodzi też ciekawość oraz podejście typu "tylko raz sobie wstrzyknę, przecież ja się nigdy od tego nie uzależnię" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aammon: film widzę, że wyszedł raptem kilka lat po książce, więc możliwe, że jego głównym zamierzeniem było przestrzeganie młodzieży przed ćpańskiem. Warto obejrzeć?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: dokładnie tak jest. Z filmów z heroiną w wątku głównym, polecam Trainspotting. Genialny film, mój ulubiony, niezliczoną ilość razy go oglądałem. Heroinę, heroinizm przedstawiono tam w normalny, realistyczny sposób.