Wpis z mikrobloga

Na podstawie filmów z wojny między Armenia Azerbejdżanem należy zweryfikować polskie plany obronne. Jeśli ktoś nas zaatakuje ktokolwiek chociażby Litwa od razu się poddajemy. Nie ma uja żebym brał udział w czymś takim. Ja się szybko uczę języków mogę się nauczyć rosyjskiego niemieckiego czy czeskiego w zależności od tego kto będzie okupować Polskę. Naprawdę nie warto zdechnąć od uderzenia rakiety z drona sterowanego przez niewiadomo kogo i niewiadomo gdzie

#armenia
#wojna
  • 100
  • Odpowiedz
@Jebwleb: zobacz sobie jak żyją niektóre narodowości okupowane przez chińczyków. Są trzymani w obozach koncentracyjnych pod bronią, krzywdzeni i kastrowani, żeby się nie rozmnażali. Poczytaj sobie historie co się działo pod okupacją Niemiecką i jak Polacy byli traktowani. Jak wyglądają obecnie państwa po byłej okupacji rosyjskiej/komunistycznej. Jeżeli po takiej wojnie miałbym pewność, że będę traktowany tak jakbym był np Niemcem i dostał obywatelstwo z automatu oraz zapewnienie, że każdy mnie zatrudni
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: jako gównoekspert wykopowy uważam, że myśliwce nie mają szans liczebnych z dronami. Dron jest duży tańszy w produkcji niż myśliwiec. Nawet jeśli będziemy mieli 200 szt. F16 to wróg może przysłać 1000 szt. dronów. Powinniśmy mieć naziemne systemy wykrywania i zwalczania dronów, działające w miare automatycznie - coś wlatuje w naszą przestrzeń - jest rażone i spada
  • Odpowiedz
@gridstream: Wiem, że napisałem ściane tekstu, ale jeśli już odpisujesz to mogłeś ją przeczytać. Wspomniałem o tym, że łatwo jest oceniać swoje zachowanie w czasach pokoju.

Jednak strach przed czymś co jeszcze sie nie wydarzyło i raczej się nie wydarzy rzutuje na nasze życie. Mam znajomych, którzy boją się wyjść w nocy, pojechać gdzieś w mniej cywilizowane miejsca, wejść w ciemną uliczkę, albo uciekają kiedy widzą grupkę dresów, bo na pewno
  • Odpowiedz
@azurro: przede wszystkim lepiej mieć dziadka, niż mówić "moj dziadek zaginął na wojnie w niewiadomych okolicznosciach, moja mama /tata go nie pamięta". Mieć babcie która Ci zrobi jedzonko i przykryje kocykiem w tygrysy niż samo imię i nazwisko bez żadnych wspomnień i bez nagrobka.

Po wojnie masz całe życie na bycie chlubą rodziny.
  • Odpowiedz
@aret: Posłużę się cytatem (niestety nie pamiętam autora)
Stań na stosie trupów i zapytaj ile znaczy honor.
Cisza będzie twoją jedyną odpowiedzią.
  • Odpowiedz
@zeMadafaka: nie mieszkam w Polsce od 8 lat. Każdy z głową na karku skorzystał z okienka historycznego i wyemigrował z Polski na zachód czy północ. Historia prędzej czy później powtórzy się i ten kraj znów zostanie wypalony do gołej ziemi
  • Odpowiedz
Posłużę się cytatem (niestety nie pamiętam autora)

Stań na stosie trupów i zapytaj ile znaczy honor.
Cisza będzie twoją jedyną odpowiedzią.
@Valg: Chyba nie wiesz co to jest honor? Nie dziwię Ci się Dzisiaj praktycznie nie występuje.
  • Odpowiedz
@szurszur: jakie jest pytanie?
Poddali sie, utraciwszy tak priorytetowy honor, i -co oczywiście nie było gwarantowane - maja się dobrze, a zniszczenia i stoay trupów jakby mnieszej
  • Odpowiedz