Wpis z mikrobloga

Kurła, nie udzielam się ostatnio zbyt dużo na wykopie, ale coś mnie strzeliło jak zobaczyłam zaplusowany komentarz na pic rel.
Nie wiem kto wam wmówił te bajki o kapitalizmie, że wystarczy się uczyć i pracować żeby się dorobić, ale wystarczy pożyć kilka lat jak dorosły człowiek żeby zrozumieć, że nie do końca to tak działa. Pieniądz rodzi pieniądz, kapitał działa jak kula śnieżna. Uczyłam się, zarabiam powyżej średniej krajowej, i mam trudniejszy start w życiu niż choćby ten "robol" który pije, ale odziedziczył w spadku mieszkanie. Nie twierdzę że to prosty temat, zdaję sobie sprawę że wprowadzenie np. podatku katastralnego nie rozwiąże wszystkich problemów (bo wynajem stanie się droższy itd), ale kuwa, przecież niektórzy nawet nie dają przestrzeni do dyskusji, bo w ich zakutych łbach podatki zbiera się tylko od tych ciężko pracujących ludzi i daje nierobom. Problem inwestorów, zarabiających tylko na tym że mieli kapitał, wykupili kilkadziesiąt mieszkań i podbijają ich cenę nie istnieje, c'nie.

No ale wiem, dla niektórych obecnie większym problemem jest szmatka na twarzy która odbiera im wolność, płacenie przez całe życie kredytu na niebotyczną kwotę już tej wolności nie odbiera.
Paróweczkowe królestwa, kurła.
#gorzkiezale #rynekmieszkan #wykopthings #nieruchomosci
źródło: comment_1601373553vSqNFhqsK1rornqSVZhMtl.jpg
  • 215
bo w ich zakutych łbach podatki zbiera się tylko od tych ciężko pracujących ludzi i daje nierobom


@azetka: a twoim zdaniem kto niby płaci te podatki? Menel pod żabką którego majątek to kilka tysięcy długu i 4pak harnasia? Czy ktoś pracujący na czarno/za minimalną krajową?
Prawda jest taka, że podatki płacą głównie ci co ciężko robią i mają z tego dobre pieniądze, bo bogacze kręcą z władzą i wiedzą jak unikać
@LongWayHome: moze mi ktos starszy i mądrzejszy (albo bardziej doświadczony też może być xD) powiedzieć czemu w związku z tym faktem > Problem jest w zerowych stopach, niskim oprocentowaniu lokat
Polacy nie zakladaja kont w bankach zagranicznych?
ale na boga, nie wińmy przeciętniaków że nie chcą dojeżdżać dwóch godzin do pracy (nie znam innego powodu chęci mieszkania w dobrej dzielnicy).

Weź takiego inżyniera który już coś zarabia, ale nadal nie jest to bogactwo. Pracującego w Warszawie, chcącego tam zamieszkać i dalej się rozwijać. Gdzie ma szukać mieszkania, żeby nie zmarnować 2h dziennie na dojazdy w jedną stronę?


@miesnakrowa: @azetka: Ale ktoś niestety musi dojeżdżać 2h - miasto
@azetka: Jak niby podatek kastralny ma się do zdjęcia które przytoczyłaś? Budowanie mieszkań przez państwo a ograniczanie skupowania mieszkań to przecież dwie różne sprawy.

Jestem pewien, że wiele ludzi komentuja bardziej ten obrazek niż Twoją wypowiedź.
@nfhn: widzę że coś słyszałeś, coś sobie dopowiedziałeś i masz pełna wiedzę.

Po pierwsze smieszy mnie przekonanie że każda regulacja narzucona na developerów odbije się na cenie. Teraz nikt ich nie rusza, a ceny #!$%@?ą w górę. Podniesienie cen do pewnego stopnia powoduje że mieszkania przestaną schodzić i ceny spadną, a będą juz dzięki regulacji mieszkania w wyzszym standardzie.

Mieszkania socjalne wyszłyby drozej i każdy obywatel by się więcej składał? Bzdura
@azetka: lewica i jej rozdawnictwo zawsze będzie dążyło do komunizmu. Zbudujesz ograniczoną liczbę mieszkań i komu je rozdasz? Biednym, studentom z stypendium, matkom z dziećmi, niepełnosprawnym, mniejszościom, twoim znajomym czy może imigrantom? Zawsze kogoś będziesz faworyzować, a tam gdzie państwowe pieniądze tam korupcja, nepotyzm i kolesiostwo.