Wpis z mikrobloga

#aliexpress

Czy jest prawnie[tzn. zgodnie z regulaminem aliexpress] możliwe aby zrobić full refund bez odsyłania towaru? Czy udało wam się coś takiego? Aliexpress w opisie/poradniku sugeruje że bez odsyłania towaru można zrobić tylko partial refund.
  • 15
@PolishDoomer: kurde jeszcze nigdy im nic nie odsyłałem a w Refunds & Disputes mam 28 pozycji :) z tego większość nie doszło :( zamówień ponad 450 :) lub doszło sporo sporo po czasie ochrony ... jak nie doszło to sprawa prosta ... jak coś jest ewidentnie nie zgodne z opisem o robisz zdjęcia i ciśniesz mocno ! jak coś popsute w transporcie to samo ... ciśniesz mocno :) gorzej jak się
@matrix_pl: Zamówiłem termometr kuchenny, ale wyświetlacz jest klarowny jak patrzę tylko pod kątem 45 stopni od pionu, jak patrzę na wprost to jest taki niewyraźny, jakbyś miał wadę wzroku. Nadal da się odczytać ale patrzy się nieprzyjemnie/męczy wzrok. Tak to generalnie działa i mierzy temperaturę ok. Dałem refund, ale tylko partial 50% bo bałem się że każą odsyłać. Tak to wpisałbym pełną kwotę. Jak myślisz, sfrajerzyłem?
@PolishDoomer: tak :) np. kupiłem opaskę do MI BAND 3 przyszła z wyglądu do 2 :) zakładałem ale nie chciałem się znęcać. no to spór jednak chinczyk dyskutował żebym jednak na siłę :) tak ma być :) nagrałem filmik że się nie da i oddali kasę :) zamówiłem następne u innego :) przyszyły identyczne :) sporo siły użyłem ale i tą pierwszą założyłem :)
@matrix_pl: No ale tu była ewidentnie niezgodność towaru z umową[pomyłka], więc miałeś prawo do pełnego refunda. Ja się zastanawiam natomiast jak towar ma jakąś wadę, ale która nie uniemożliwia korzystanie z niego. Czy wtedy też akceptują full refund, czy raczej godzą się na partial refund? Np. kupiłeś zegarek i na baterii zamiast 30 dni, trzyma 10, mimo że nic z nim nie robisz. Albo elektryczna tarka do warzyw zostawia grubsze kawałki
@matrix_pl: To mój pierwszy refund i trochę bałem się dać 100% kwoty bo bałem się że odrzucą wtedy z automatu. Czy raczej sprzedawca/ali wtedy może np. zmienić kwotę i oferować np. 50%? Wychodziłoby że zawsze warto startować z full refundem, bo tak jak w negocjacjach -potem sprzedawca może spuścić na np. 50% a i tak będziemy zadowoleni. Czy można trzymać się twardo tego że chcemy full refund? A co jeśli sprzedawca