Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Związałem się z kobietą, która od 3 lat leczy się na depresję. Spotykamy się od 4 miesięcy. Zaszła w ciążę. Od tego czasu gdy się o tym dowiedzieliśmy jej stan się znacznie pogorszył. Sytuacja jest na tyle beznadziejna że sam tracę już siły i popadam w coraz gorsze nastroje, opadam z sił, robię wszystko co mogę a jednocześnie sam czuję się już źle że łapią mnie napady płaczu i widzę przyszłość w samych czarnych barwach.

Ona się leczy, bierze leki, chodzi na psychoterapię. Ja nie. Żeby było ciekawiej jestem alkoholikiem. Daje obecnie radę z alkoholem ale zdarzało mi się już przed nią upijać w ukryciu.

Żałuję tego że zaszła w ciążę. Przed tym gdy to się stało, dawała sobie emocjonalnie radę, jako tako funkcjonowała, szukała już nowej pracy. Teraz kompletnie opadła z sił, chcę tylko spać, jest przez większość dnia smutna, melancholijna i zawieszona bez ochoty na nic.

Mnie samemu też juz jest ciężko. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Szukałem jakichś grup wsparcia online, ale nic nie znalazłem. Mieszkamy za granicą. Jest jedną grupa dla ludzi z depresja która spotyka się raz w miesiącu. Chcę tam iść ale to może być za mało. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc bo czuję że sam za moment zwariuje.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f71d45af49ad326e7b1ba0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 44
samisobiewinni: Przedyskutujcie aborcję, ty zapierdzielaj na terapię (dostaniesz substancję łagodzącą głód alkoholowy), ona po 3l powinna wiedzieć co jest przyczyną jej depresji i dążyć do naprawienia syfu, który siedzi jej w głowie, a ty powinieneś być dla niej oparciem (w wyrozumiały sposób, nie nachalny).

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: czy oboje chcecie mieć to dziecko? Jeżeli tak, to na pewno warto iść na kilka spotkań terapii dla par, może jest taka możliwość i jej obecnego terapeuty? Z odpowiednim nastawieniem ciąża i dziecko może pomóc w walce z depresją i alkoholizmem, ale oczywiście nie będzie to łatwe