Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: jak głowę mnie kuchnie w stylu: kto najwięcej rzeczy zdrowie w ergonomii kuchni. I zlew obok kuchenki a piekarnik obok lodówki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: głupi słownik. Miało być: jak patrzę na kuchnię w stylu: kto najwięcej rzeczy zrąbie w ergonomii kuchni.
To wygląda na kuchnię w mieszkaniu do wynajęcia aby odhaczyć że kuchnia jest na wyposażeniu mieszkania. Blatu roboczego nie ma. Zlew z jednej strony ma ścianę a z drugiej kuchenkę. Piekarnik i mikrofala obok lodówki i aby coś do nich włożyć lub wyjąć to trzeba z tym chodzić po kuchni. Skos aby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: pierwsze co to nie mam wymiarów ale wydaje się że zmieściła by się płyta grzewcza w formie wyspy z kawałkiem blatu na środku kuchni. Piekarnik i mikrofala zamienić z wysokim cargo. Express do kawy na blat w miejsce zlewu a sam zlew o szerokość ekspresu w prawo w stronę okna. Blat pod oknem bym poszerzył o jakieś 50% w stronę kuchni. Skosy tam gdzie leżą te warzywa bym zabudował.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: chodzi o to aby grzejące się sprzęty nie były koło lodówki a dodatkowo wyciągając blachę z piekarnika można ją położyć na blacie bez chodzenia po kuchni. Przy następnym remoncie poczytaj o ergonomicznym trójkącie w kuchni. A teraz najtaniej będzie postawić na środku kawałek wyspy z blatem roboczym który może naprawdę wiele zmienić w tej kuchni.
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie: Szuflady są no nie wiem... genialne? Wysuwany kubeł - możesz do niego obierać itd, bez konieczności wyciągania co chwile. łatwiej worek do niego wsadzić, łatwiej utrzymać czystość. W skrócie wysuwany kubeł jest genialny.
Reszta tak samo - nie trzeba nurkować, schylać się przesadnie, łątwiej po talerze sięgnąć itd.
Oczywiście potrzeba porządnych szuflad z cichym domykiem itd. Ale sam właśnie skończyłem projekt kuchni - same szuflady, tylko na górze normalne szafki bo do górnych szuflad trzeba być dosyć wysokim, bardzo wysokim najlepiej.
Tak samo narożnik - nerka albo obrotowy, by też nie nurkować a mieć dostęp do wszystkiego.

U 100% osób rzeczy na tyle szafek są zwykle NIGDY nie używane. W przypadku szuflad tak nie ma. Wszystko jest dostępne, nie trzeba przekłądać rzeczy by coś wyciągnąć, tym samym korzystasz ze wszystkiego a niepotrzebne wywalasz. Z szafkami - masz syf, zbędne rzeczy, chory
  • Odpowiedz