Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawia mnie co robić w szkole jeśli nauczyciel próbuje mi wmówić coś czego nie zrobiłem - może dam przykład bo takie sytuację zdarzają mi się nie raz. Parę dni temu na lekcji nauczyciel uznał, że cały czas przeszkadzam i rozmawiam kiedy to nie byłem ja tylko "szkolniaki" z ławki z tyłu. Powiedziałem mu, że to nie ja rozmawiam to zaczął drzeć na mnie #!$%@?ę, że słyszał mój głos i to na 100% jestem ja i za to, że kłamie wstawi mi ocenę niedostateczna z aktywności. Oczywiście wstawił (co ciekawe tydzień po tym całym wydarzeniu), co mam robić w takiej sytuacji? Nauczyciel nowy w szkolę ale to nie tylko z nim mam takie problemy. Jestem osobą spokojną zazwyczaj i gdy jakiś nauczyciel próbuje mi wmówić na 9 lekcji w jednym dniu, że rozmawiam i przeszkadzam każdemu i ogólnie jestem najgorszy to nie mam nawet siły się z nim kłócić. Pisać do niego teraz na spokojnie wiadomość przez e-dziennik i wyjaśnić mu jak to wyglądało z mojej perspektywy czy już sobie odpuścić? Sytuację takie mam co jakiś czas z różnymi nauczycielami i zazwyczaj olewam temat i potem mam mocno obniżoną ocenę przez rzeczy których nie robię. Nawet czasami chce mi się udowodnić nauczycielowi że nie przeszkadzam to nagle zaczyna szukać czegokolwiek żeby wstawić złą ocenę, np weźmie mój zeszyt do sprawdzenia (często nie pisze na lekcjach to co na tablicy bo wolę się uczyć i słuchać co nauczyciel tłumaczy a nie wyłączać mózg i bezmyślnie przepisywać słowa bo podzielności uwagi do tego jako takiej nie mam szczególnie jak nauczyciel coś tłumaczy w tempie ekspresowym). Więc no pytanie do was, warto się "bić" o swoje? Czy sobie odpuścić bo jak nauczyciel no powiedzmy sobie wprost cham to i tak nic nie zdziałam? #szkola #techbaza #pytanie #zycie ##!$%@?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6f777ff49ad326e7b1b643
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania T ocena z zachowania na nic Ci potem w życiu nie wpłynie. Jeżeli nie walczysz o czerwony pasek i stypendium (do tego chyba zachowanie jest potrzebne) to możesz to olać i się nie przejmować. Chociaż bycie niesłusznie oskarżonym jest nie fajne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chcesz możesz poszukać info w ustawie o szkolnictwie że zeszyt nie podlega ocenie, praca domowa itd. I z tą wiedzą do dyrektora najlepiej z rodzicami. A jak nie pomoże to kuratorium. Pismo napisać z uzadnieniem i tyle.
Był tu jakos Mirek który robił wpis że często upomina się o swoje dla swojego dziecka i już przed nim ucieka dyrektor. Może on by Tobie coś podpowiedział.
Bo z danego przedmiotu
@AnonimoweMirkoWyznania Idź do szkolnego pedagoga. Generalnie chodź tam regularnie i wylewają swoje żale. Możesz trochę koloryzować, ale bez przesady. Daj mu swoją atencję, on da tobie swoją ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nudzi się a do pokoju nauczycielskiego też chodzi