Wpis z mikrobloga

Według #neuropa maseczki powinny być obowiązkowe wychodząc z domu na świeże powietrze i to NA ZAWSZE. I jeszcze ktoś to plusuje xDDD Wy to chyba nie umiecie żyć jak wolni ludzie ze swobodami obywatelskimi i musicie mieć ciągle jakiś kaganiec nałożony przez knagę, bo inaczej jest wam źle. Koszmar jakiś.

Wolność > bezpieczeństwo.

#bekazlewactwa #koronawirus #epidemia
wojtas_mks - Według #neuropa maseczki powinny być obowiązkowe wychodząc z domu na świ...

źródło: comment_1601144638mYv2fA9i6jJhqpMA7j61yS.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtas_mks: To jest hit, zdetronizował chyba nawet moją ulubioną wypowiedź jednego z wykopowych medyków:

Zatem po co mam patrzeć na statystyki? To nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Jak tylko zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek i temat przestanie być grzany w mediach to nikt nie będzie ich zakładał nawet podczas sezonu grypowego tak jak to było do tej pory. Jestem przekonany, że autor tego posta przed kwietniem nie miał maseczki na twarzy ani razu a teraz poprawia sobie samoocenę uczestnictwem w ratowaniu świata przed chorobami zakaźnymi.
  • Odpowiedz
@Dutch: @crespo:
Ale w POZ to ja bym się wcale nie obraził jakby w poczekalni ludzie siedzieli w maskach i można było sobie łapy umyć. Człowiek idzie na kontrolę, receptę przedłużyć a wraca z anginą czy grypą bo jakiś dziad dwie godziny przed umówioną wizytą przylazł i kaszle/prątkuje na wszystkich w poczekalni...
Człowiek od lekarza wraca w gorszym stanie niż poszedł bo mu jakiś wafel grypę sprzeda.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl A może sensowniej będzie jak w końcu wprowadzimy zapisy do lekarzy POZ na konkretne godziny bez wysiadywania w poczekalni i marnowania czasu oraz wzajemnego zarażania. Tak samo wypisanie recept a teraz mamy erecepty można załatwiać przez teleooradę bez wizyty u lekarza i tak powinno być na stale. L4 przy zwykłej sraczkę czy przeziębieniu też można załatwić teleporadą bez chodzenia do lekarza. Ja bym wolał w te strone pójść niż zostawić
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl Trochę jednak wadzi bo ile ta babcia będzie siedzieć i na co czekać jak lekarz będzie przyjmował po kolei ludzi umówionych na konkretne godziny? Babcie będą upychane gdzieś na szybko pomiędzy umówionym pacjentami? :) To powinno być tylko w modelu umawiania pacjentów bo inaczej zawsze będzie b----l. Albo tak albo tak.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Akurat jeżeli chodzi o przychodnie to nie mam nic przeciwko temu żeby ludzie tam nosili maseczki, ale nie mam złudzeń co do motywacji większości dzisiejszych maseczkowych szeryfów i tego jak będą się zachowywać w przyszłości gdy nakazu czy nawet zalecenia nie będzie.
  • Odpowiedz