Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić nową klawę (programowanie), ale nie wiem na jakie switche się zdecydować.

Wiem, że są testery takie jak ten: https://pl.aliexpress.com/item/32992516941.html, ale powiem szczerze, że nie widzę sensu zakupu, bo to jest coś czego użyję przez 3 minuty i koniec. Po co tyle plastiku produkować i co z tym dalej robić.

Czy gdzieś w #warszawa dam radę wymacać różne switche w #klawiaturamechaniczna? Może jakiś Media Markt czy coś? Taki tester to mógłbym nawet wypożyczyć za kilka złotych zamiast kupować, wiem, że mogę kupić na Allegro i zwrócić, ale nie chcę komuś robić kłopotu, zresztą tam to też import z Ali i ze 3 tygodnie czekania a ja muszę wiedzieć już teraz.

Obecnie mam MX Red, myślę nad Brown lub Blue, ale podobno każdy ma własne preferencje, dlatego wolałbym się upewnić. Np. część ludzi mówi, że redy się nie nadają do pisania a IMO są świetne (mimo to dla mnie jednak za głośne i zbyt twarde) ;-P

Dzięki za pomoc.

#kichciopyta #klawiatury
  • 7
@Silvestre_Cucumeris: Polecam klawiaturę SPC Gear z przełącznikami kailh brown. Kliknięcia są dosyć wyczuwalne, bardziej niż w redach a dźwięk nie jest taki #!$%@?ący, że reszta domu nie może wytrzymać. Klawiaturka ma też sporo trybów podświetlenia. Koszt to około 2 stówy, niestety...
Ja jakoś testowałem chwilę mechaniczne i po pisaniu na thinkpadzie z mega krótkim skokiem i niskimi klawiszami nie wydaje mi się żebym się do takich dużych klawiszy przyzwyczaił. Ktoś ma na ten temat jakąś opinie?
@biriop: Są Cherry ML-like z "niskim skokiem". W klawiaturach mechanicznych dodatkowo istotną sprawą jest fakt, że klawisze się aktywują mniej więcej w połowie drogi do dna, co oznacza Ok 2mm, to tyle samo ile w większości "niskoskokowych", wystarczy nie dusić klawiszy do końca.