Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem #wypadek, chłopak w BMW dojeżdżając do skrzyżowania nie spodziewał się, że jadąc w deszczu po brudnym asfalcie, może nie być przyczepności. Zatrzymał się 10m przed nami na środku drogi z pierszenstwem, brak czasu na reakcję, efekt na zdjęciu. Poszkodowana została dziewczyna z jego samochodu. Skarżyła się na ból w okolicach obojczyka, stłuczona głowa, trafiła do szpitala. Jakieś rady jak dalej postępować, bo do zakończenia sprawy i kwalifikacji czy była to kolizja czy wypadek, nie mogę się zgłosić do ubezpieczalni żeby zakończyć sprawę, a za kilkanascie dni trzeba wracać na emigrację. #motoryzacja #ubezpieczenia Parę dni temu bylo #pokazauto i Laguna dostała face lifting, szkoda że nie zamierzony. Zdjęcie bolidu młodzieży wiejskiej w kom.
Popularny_mis - Wczoraj miałem #wypadek, chłopak w BMW dojeżdżając do skrzyżowania ni...

źródło: comment_1601099669w7dxNtYda4ABx7ms585m4j.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
@CrashBack: wytłumacz mi proszę, czemu ubezpieczalnie tak oszukują i liczą według swoich wyliczeń? Skoro @Popularny_mis ma papiery na samochód, że kupił go za XX zł to czemu nie może dostać tyle ile wydał na niego? :/ Zostaje tylko sąd?
  • Odpowiedz
@nowik: sąd tez nic nie da. Wyobraź sobie sytuacje ze kupujesz samochod za 30 tys a piszesz na umowie 250 tysiecy. W twojej ocenie powinni ci tyle zaplacic? To sa katalogi które przedstawiają faktyczna wartosc danego auta. Jeśli chodzi o wartosc auta to nikt nikogo nie oszukuje, sa samochody które kupisz za 10 tys a w katalogu maja wartosc 20 tys a sa takie za które zapłacisz 35 a warte
  • Odpowiedz
@CrashBack: od tego jest rzeczoznawca, który powinien wycenić pojazd. Ja miałem samochód, który był jedyny w Polsce. Robiony na zamówienie i sprowadzany. Niestety ale w momencie szkody został wyceniony jako zwykły pojazd i nie mogłem nic z tym zrobić. Nikt nie brał pod uwagę tego, że jest to egzotyk i unikat... Czy jest zatem jakaś opcja zabezpieczenia się przed tym? Planuję zakup kolejnego samochodu i poddania go modyfikacjom. Zależy mi
  • Odpowiedz
@nowik: rzeczoznawca wycenia na podstawie katalogu plus eeentualne dawne szkody, obecne uszkodzenia, przebieg, stan. Wartosc bazowa jest brana z katalogu. Co do modyfikacji musiałby się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć ale jeśli masz udokumentowane to w sadzie jest szansa ze odzyskasz jakis procent z pieniedzy włożonych w modyfikacje. Jeśli zaplaciles za nie 10.000 to po miesiacu jest juz warta np 9.500, po pol roku 6 tys itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CrashBack: nie ogarniam az tak mocno tego tematu ale ktos mi kiedys tlumaczyl ze jak porobisz auto, masz na to faktury i ktos Ci je skasuje to mozna sie odwolywac do ubezpieczyciela rowniez za zwrot jakiejs czesci z tych napraw.
  • Odpowiedz