Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuje nowy telewizor do gamingu i filmów.
Ograniczyłem wybór do 2 flagowcow, ale stoję po środku i nie wiem który wziąć. Jakieś rady?

Samsung Q90T QLED vs LG CX OLED

Wielkość ta sama, roznica ceny nie gra roli.
#telewizory
  • 15
@hafn: Bierz OLED-a. Inna technologia, idealna czerń. Jeśli budżet bez różnicy to bym się nie zastanawiał.
Chyba, że chcesz wieszać, to możesz pomyśleć nawet o LG GX z dopasowanym wieszakiem w zestawie.
@vilay ogólnie Samsung lepszy tryb gry i jest jaśniejszy ale to tylko LED. LG za to do filmów cudo za to czasami w grach gdy jest ciemno to jest aż za ciemno. Jak nie grasz po 10h dziennie to bym kupił oleda.
@ZeliPapa: @Kris031: @Airwolff: @hafn:

Dzieki za wasze opinie. Bylem dzis w sklepie zobaczyc oba modele i musze przyznac ze na obu obraz jest imponujacy!

Jedna rzecz mnie zmartwila: przy ciemnych scenach LG OLED odbijal na ekranie cale otoczenie, przez co obraz byl fatalny. Samsung z ciemnymi scenami radzil sobie dosyc lepiej, bo odbicia prawie w ogole nie bylo.
@vilay a nie zwróciłeś na to uwagi bo promotor ci pokazał ? Xd Bo to ogólnie nie jest aż tak bajecznie z tym Samsungiem. Jasne OLED jest trochę jak lusterko ale znajomy ma q95t i też odbija mimo całego marketingu. Gdyby był tańszy to moooze ale jest droższy i to tylko zwykły LED.
@Kris031: Nie rozmawialem z nikim z pracownikow, sam obserwowalem chwile jeden i drugi.

Samsung wychodzi 1.5k zl taniej za ten sam rozmiar, ale cena nie ma wiekszego znaczenia. Chce najlepszy na rynku jaki moge dostac do gier i filmow. Max 55 cali ze wzgledu na male pomieszczenie, ktore ma okolo 40% oszklone.
@vilay: obawiałeś się odbić otoczenia w matrycy OLEDa, zwłaszcza przy ciemnych scenach. Jak patrzę na ten telewizor w sklepach RTV, również mam takie obawy. Zwłaszcza, że mam jasny salon (od południa), a telewizję zdarza mi się oglądać też "do kotleta".
Jak to wygląda u Ciebie? Rzeczywiście telewizję można oglądać głównie wieczorem, przy zgaszonych światłach?
@persil91: odbicie jest minimalne, seriale spokojnie obejrzysz nawet w samo południe, ale jak chcesz jakieś porządne filmy w 4k obejrzeć to warto mieć ciemno jak w kinie