Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 484
#koronawirus #sluzbazdrowia #szpital #covid19 #lekarz #polska #gorzkiezale #panstwozdykty

Pieprzona służba zdrowia. Mój ojciec dostał wczoraj z rana, nagłej, silnej, krwawej biegunki - prawie sama krew. Lekarz rodzinny kazał wzywać karetkę. Ojciec objechał pół województwa, zaliczył 4 izby przyjęć, ale wkońcu trafił na SOR o godz 17. Dziś o 6 rano dzwoni że go właśnie wypisują, bo krwawienie na razie ustało, a został tylko ból brzucha. Dostał skierowanie do poradni chirurgicznej - zero gastroskopii, kolonoskopii, badania USG czy czegokolwiek co wskazywałoby na źródło problemu. Wypis w rękę i #!$%@? - jak wróci krwawienie to proszę ponownie dzwonić po karetkę i objazdowka od początku.

Aby pieprzą, że brak miejsc bo pandemia, leczenie przez słuchawkę bo pandemia... Tylko po pracy jakoś tej #!$%@? pandemii się nie boją, gdy trzeba zapieprzac po zakupy do Biedronki. Nie ma już nowotworów, wypadków złamań, udarów, zawałów - trzeba tylko siedzieć i czekać na nowe przypadki korony.

Ha tfu!! Pluję na was darmozjady w kitlach, pochowaliscie się w tych gabinetach - no chyba że mowa tu o tych prywatnych. Prywatnie, za 350/400 zł to przyjmujecie szybko, chętnie, nie wymagając nawet maseczki na gębie. Gdy tylko usłyszę o protestach w służbie zdrowia to na ochotnika zgłoszę się do rozbijania gumowymi pałami tych waszych białych miasteczek!
  • 96
  • Odpowiedz
@Polanin wtedy problem, ale bądźmy szczerzy, to co na ZUS zabierają z wypłaty odkładając na bok, to spora sumka by się zebrała po xx latach, jakby była możliwość, to odrazu zrezygnowałbym z płacenia na NFZ i opłacał tylko prywatne ubezpieczenie
  • Odpowiedz
@Heady1991:
Dostajesz grypę. Leki to taniocha, wyjdzie Ci koło stówki bez refundacji, koło pięciu dych wizyta u lekarza. Twoja grypa mija po jakimś czasie, ale zaczynasz szybciej się męczyć, nie za duży wysiłek powoduje, że pufasz, jak lokomotywa. Odkładasz wizytę, bo to kolejne 50zł, w końcu idziesz, lekarz robi EKG i wysyła cię do szpitala. Kardiolog podejrzewa zapalenie serca i następową niewydolność. Echo, rezonans, łóżko w szpitalu, pościel itd., opieka lekarza,
  • Odpowiedz
Kiedy więc będzie protest o to, żeby zakończyć teleporady


@Bertoos: Nie będzie takiego protestu. Teleporady w rękach mądrego lekarza (podkreślam, mądrego) to cenne narzędzie. ~80% rozpoznań da się określić wyłącznie na podstawie wywiadu. Plus brak przyjmowania pacjentów tylko po receptę czy zaświadczenie.

powrócić do normalnego funkcjonowania przychodni?


@Bertoos: Już są. Po prostu nie każdy protest musi być medialny, z wyjściem na ulicę i angażowaniem całego, w tym niemedycznego, środowiska. Jeśli
  • Odpowiedz
@loman_alchemik nie no ja wiem, że są różne przypadki, po prostu uważam, że NFZ powinien być dobrowolny, a jak ktoś nie płaci, to podpisuje papier, że zrzeka się leczenia na koszt państwa i tyle. Zresztą mało to jest zbiórek na leczenie dzieci, czy tam dorosłych na jakieś rzadkie choroby, niby NFZ jest, a #!$%@? im pomoże
  • Odpowiedz
wtedy problem, ale bądźmy szczerzy, to co na ZUS zabierają z wypłaty odkładając na bok, to spora sumka by się zebrała po xx latach, jakby była możliwość, to odrazu zrezygnowałbym z płacenia na NFZ i opłacał tylko prywatne ubezpieczenie


@Heady1991: Niestety, powyższa choroba jest częsta już u dwudziestoparolatków. Mam znajomego, który olał zapalenie serca i chodził na laboratoria.
  • Odpowiedz
no są tacy, którzy ignorują takie rzeczy, ale są sami sobie winni wtedy


@Heady1991: No tak, racja. Ale gdybym ja w jego wieku zachorował, a nie miałbym NFZ, mógłbym dziś z Tobą nie pisać, bo nie miałbym nawet tych 2000 na leczenie. Na studiach zarabia się grosze, a nie miałem rodziców, którzy mogliby z kapelusza wyciągnąć tysiące. Niestety, jesli NFZ nie będzie obowiązkowy, pozostaną w nim tylko biedni, więc i wachlarz
  • Odpowiedz
@Bertoos: w tym samym czasie na przyjęcie czekają pacjenci krwawiący do mózgu, z udarami i zawałami, jak by były łóżka i podstawy do trzymania go w szpitalu to poszedłby na oddział albo leżał na sorze-ODDZIALE RATUNKOWYM
  • Odpowiedz
to co na ZUS zabierają z wypłaty

Czekaj, czekaj. Ty piszesz o emeryturze czy o składce zdrowotnej? Chyba nie do końca wiesz, prawda? Podejrzewam, że nie masz w ogóle pojęcia ile płacisz tej składki, bo nigdy nie sprawdzałeś.

wtedy problem, ale bądźmy szczerzy

@Heady1991: No dobrze, a więc "bądźmy szczerzy"? Twoja partnerka zachodzi w ciążę. I co? Kredyt bierzesz? Dobijasz do 65 lat. Emerytura. I co? Za co pójdziesz do lekarza?
  • Odpowiedz
@loman_alchemik: wspolczuje ci, ja na szczescie jestem zdrowy, wiec moze tez dlatego inaczej na to patrze, bo co miesiac na nfz biora mi z wyplaty, a w ogole z tego nie korzystam, raz na rok lekarz, jak sie przeziebie, chociaz nawet to tez nie zawsze
  • Odpowiedz
@Heady1991: No ja jestem w tej samej sytuacji. Lekarzem na szczęście jestem sam dla siebie, więc tylko dentysta - I tak prywatnie, bo nie dogadałem się, że moja dentystka nie ma umowy z NFZ, a jako że jest fajna to już nie zmieniam.
Ale gdybym się wtedy rozchorował, też bym miał problem.
  • Odpowiedz
@elosk_xo: nie masz pojęcia do czego z wiadomości opa się odniosłem, a po raz drugi błędnie coś zakładasz. Nie chce mi się wchodzić z Tobą w dyskusję więc mi nie odpisuj.
  • Odpowiedz