Wpis z mikrobloga

@wankiel nie jest to też związane ze zmianami klimatu? Słyszałem że np świerki u nas umierają ze względu na wyższe temperatury które nie zabijają ich pasożytów.
@wankiel: Sam jesteś dzban januszu poezji dopowiedzianej. Zgadzam się w 100% co do zasadności wycinki lasów sosnowych, których nasadzono w cholerę... tyle tylko, że jest to prowadzone dla pieniędzy i na ogromną skalę. Dobrem zwierzątkami to tam nikt sobie za bardzo dupy nie zawraca
@dasistfubar : a czy ja napisałem, że się zmniejsz ? czy może tylko tyle, że jest prowadzona wycinka na dużą skalę i dla kasy? gdzie wytną to
@wychodek321: Zazwyczaj tak jest, ale w monokulturach wycina się drzewa także zanim osiągną wiek rębny, bo inaczej trzeba byłoby wszystko na raz wyciąć. W ich miejsce sadzi się nowy las, on ma ochronę przed wiatrem i słońcem od starego lasu, a gdy podrośnie to tnie się pozostałe drzewa, gdy osiągną wiek rębny. Wtedy nowy last też ma już ochronę i całościowo uzyskujemy zróżnicowany gatunkowo i wiekowo las zamiast monokultury w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zlpnc: dodatni bilans tlenowy występuje tylko podczas wzrostu drzewa, w przypadku dorosłych drzew bilans jest bliski zeru - drzewo wtedy zużywa tyle samo tlenu co produkuje. Dodatkowo stare drzewostany często są zainfekowane jakimiś pasożytami lub chorobami.