Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć,

Ostatnio mama czyściła dywany. Powiedziałem jej, że zamiast się męczyć wynajmijmy odkurzacz piorący - w końcu wszędzie są firmy, które się tym zajmują. Okazało się, że nie ma żadnej w firmy wypożyczającej myjki i odkurzacze w promieniu 60km, nawet w byłym mieście wojewódzkim(albo są bardzo słabo pozycjonowane w google)

Myślicie, że warto jest się pchać w takie coś? W sensie, czy mogę myśleć poważnie nad rozpoznaniem lokalnego rynku ze względu na popyt na usługę?

#dzialalnoscgospodarcza #biznes #firma
  • 4
To zależy jak duże miasto. W takim Gorzowie doba kosztuje 70zl i w tym dwie saszetki proszku. Odkurzacz kosztuje ok 1500. Ale dolicz proszki, serwis (klient z założenia nie będzie oszczędzał tego sprzętu i będzie go zajeżdżał w tym czasie). Z drugiej strony mógłbyś też oferować usługi prania. Ale wtedy liczysz sobie godzinowke np. 50 zł plus dojazdy. I do tego wszystkiego ZUS, podatki, księgowa i amortyzacja. Jeżeli nie będziesz miał kilku
Nie wierz do końca reklamie, sam odkurzacz plus chemia to trochę za mało. Mam taki odkurzacz, całkiem fajnie ściàga wodę, ale jak chcesz wyprać bardzo brudną kanapę to sam odkurzacz to za mało. Musisz wykupić ubezpieczenie dodatkowe, jak narobisz zacieków na jasnej tapicerce czy kanapie to klient może nie być zadowolony.