Wpis z mikrobloga

Była sobie taka fajna usługa - rozkład jazdy pociągów przez SMS. Wysyłało się SMS-a (za 1 zł + VAT), z jakiej stacji do jakiej pociągi cie interesują, i dostawało w odpowiedzi SMS-a z bodajże pięcioma najbliższymi połączeniami. Szybko, sprawnie, bez niepotrzebnego klikania, syfiastych reklam itp., bardzo fajna rzecz. Nieraz z tego korzystałem jak byłem gdzieś w awaryjnej sytuacji bez dostępu do Internetu i potrzebowałem sprawdzić, jak moge się dostać gdzieś pociągiem.

I oto dzisiaj dostaje SMS-a, że z dniem 30 września usługa jest likwidowana, i "zapraszają" (psia ich mać) do korzystania z appek do rozkładu jazdy na te pieprzone smartfony. Cholera, skąd ta idiotyczna mania, żeby psuć cos co jest i działa dobrze???

#firstworldproblems #pkp #tktelekom #kolej #sms #smartfon
  • 9
@Waclaw_Sierpinski: Dlaczego mnie obrażasz?

A "postęp" dla samego postępu jest gówno wart. Zawsze trzeba się zastanowić czy "postęp" ma sens, bo nie zawsze nowsze jest lepsze.

Jest taka stara dobra inżynierska zasada: "if it ain't broke, don't fix it".
Dlaczego mnie obrażasz?


@raj: troglodyta jest raczej pociesznym słowem.

Wiesz, z twojej wypowiedzi wynika, że prawdopodobnie nie masz smartfona. Kup sobie smartfona i będziesz się dziwił, jak ty mogłeś tego nie używać ;s

Tak jest w sumie ze wszystkim, nie tylko z telefonami.
troglodyta jest raczej pociesznym słowem


@Waclaw_Sierpinski: Dziwnie rozumujesz, we wszystkich przypadkach w których się zetknąłem z używaniem tego słowa w dyskusji (a troche tego było), było ono zawsze używane z intencją obrażenia osoby, która się tak nazwało.

Nie, nie chcę smartfona, nie mam potrzeby tego używać, doskonale daję sobie bez niego radę. Dobrze wiem, co mi jest potrzebne, a co nie, i nie interesuje mnie sztuczne kreowanie potrzeb. Firmy żeby zarobić
było ono zawsze używane z intencją obrażenia osoby, która się tak nazwało.


@raj: nie miałem takiej intencji.

Nie, nie chcę smartfona, nie mam potrzeby tego używać, doskonale daję sobie bez niego radę. Dobrze wiem, co mi jest potrzebne, a co nie, i nie interesuje mnie sztuczne kreowanie potrzeb.


To jest takie typowe gadanie "ja to nie potrzebuję traktora, zawsze zaprzęgałem konie i było dobrze". Nie musisz, jasne, ale nie dziw się
@raj: no i oczywiście nie chcę ci wmawiać, że musisz uważać, że smartfony są lepsze. Jeżeli chodzi ci o dzwonienie/smsowanie i koniec - to wybór jest oczywisty. Jednak nie powinieneś się jednocześnie denerwować, że pewne korzyści z używania starszych technologi będą powoli zanikać.
Może poużywaj dwa tygodnie smartfona i zobacz, że to naprawdę nie gryzie i jest bardziej funkcjonalne niż cegła sprzed 4 lat.


@Waclaw_Sierpinski: W porównaniu do mojej cegły ;) sprzed bodajże 6 lat, jest zdecydowanie większe (!) i nie mieści mi się tak łatwo w kieszeni ;), o wiele łatwiejsze do zniszczenia (ile razy telefon mi spadł itp. to długo by opowiadać, i nic mu nie jest), interfejs dotykowy jest zdecydowanie mniej
interfejs dotykowy jest zdecydowanie mniej wygodny


@raj: bo nie jesteś do niego przyzwyczajony - to jest jedyny powód ;s

Co do drugiego akapitu, to odpowiedziałem już wyżej.

Możesz się ich zapytać, dlaczego to kasują. W końcu oni będą wiedzieć to najlepiej.