Wpis z mikrobloga

Mircy budowlańcy mam pytanie z zakresu #elektryka i #remontujzwykopem

Jak przeciągnąć nad sufitem podwieszanym w korytarzu kabel elektryczny do spotów oświetleniowych - odległość między punktami to 100 cm. Jest niestety utrudnienie - po drodze są w poprzek zrobione po 2-3 metalowe profile. Tata który robi mi elektrykę w remontowanym mieszkaniu nie ma pojęcia jak ten kabel przeciągnąć nad profilami.

Macie na to jakieś sposoby? #pytanie #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #budownictwo
  • 19
@Felonious_Gru: @Ibanez_: @dingo2323: tata zna patent z drutem. Cały problem polega na tym, że to mają być spoty natynkowe - nie robimy wiec dużych otworów tylko sam kabel wystaje. Przy takim malutkim otworze bardzo ciężko jest pokierować drutem żeby nie zahaczył o profile. Ogólnie skłaniam się do tego żeby wywiercić większy otwór, przeciągnąć kabel drutem, zaślepić wywierconym kółkiem, zagipsować.
@Felonious_Gru: Dziękuję za pomoc. Tata wymyślił teraz patent z drutem stalowym albo taką sprężyną do przeciągania kabli, która się nie zgina w dół po włożeniu w otwór. To chyba powinno się sprawdzić i nie zahaczać o te nieszczęsne profile
@Felonious_Gru: A według mnie właśnie dużo lepsze światło dają, bo równomiernie oświetlają pomieszczenie, a nie jak zwykła lampa tylko w jednym punkcie :) tym bardziej w korytarzu, który jest długi. Moi rodzice też u siebie mają i jest dużo jaśniej niż wcześniej gdy były lampy