Wpis z mikrobloga

Bekę mam z różowych które nie chcą zmieniać nazwiska przy ślubie, albo chcą mieć podwójne xD jakby jeszcze coś osiągnęły, że nie chcą stracić swojej rozpoznawalności, czy znanego nazwiska, a one jedyne co osiągnęły to potężną liczbę obejrzanych seriali na netflixie xDDD Dlaczego kobiety brały podwójne nazwiska? Bo zazwyczaj coś sobą reprezentowały, np. Skłodowska-Curie, czy inne super babeczki, a nie te które dały się zalać na studiach podczas oglądania serialu na netflixie xDDD
#rozowepaski #blackpill #dziewczynybeztabu #takaprawda #slub
  • 178
  • Odpowiedz
Koleżanka z pracy chciała zachować swoje nazwisko, ale jej narzeczony zrobił o to kłótnie roku i nie potrafił z tym się pogodzić, więc musiała przystać na zmianę.


@terwer358: W sumie znajoma, która ślub w tym roku brała opowiadała, że jak zasugerowała zostanie przy swoim nazwisku to się jej narzeczony obraził i ustąpiła. Więc to raczej częsty problem.
Mam wątpliwości czy mężczyźni w ogóle myślą nad tą kwestią czy reagują odruchowo.

Ja
  • Odpowiedz
  • 0
@KindGuy nie da sie miec w polsce dłuższego nazwiska niz dwuczlonowe. Wtedy albo zona dziecka przejmuje po nim nazwisko i ma dluczlonowe po mezu, albo jesli to corka to przejmuje nazwisko po mezu calkiem. Albo dziecko zostawia swoje nazwisko przy slubie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Instynkt bo slub ma tez swoje plusy
Ostatnio wyliczylam ze jak zaoferujemy x zł panu na uop z prawami autoskimi to zarobi wiecej niz (x+3k/mies) zł bez praw bo wpadnie w drugi prog podatkowy. A on do mnie, ze i tak nie wpadnie w drugi prog bo sie rozlicza wspolnie z niepracujaca żona...
No i negocjacje "uj szczelił"
  • Odpowiedz
Znam parę, której "facet" przy ślubie powiedział, że albo bierze jego nazwisko, albo nie ma żadnego ślubu i się rozstają. No to #!$%@? ona bierze ślub z nim czy z nazwiskiem? I nie chciał się zgodzić nawet na dwuczłonowe. No #!$%@? ostry


@wojtoon: przecież jakiś czas temu na wykopie nawet był taki agent. XD
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera
@MEKORRO
Beka z ludzi co w ogóle w jakikolwiek sposób zmieniają nazwisko po ślubie xD

@Iskaryota

Brakuje jeszcze tylko, by facet porywał kobietę jak przedmiot, jak w jakimś Turkmenistanie xD


W krajach muzułmańskich kobiety po ślubie nie zmieniają nazwiska w ogóle. Jedynie dzieci dziedziczą je po ojcu. I tak powinno być wszędzie
  • Odpowiedz
Podwójne nazwiska ładnie brzmią, można rozpoznać taka Anne Kiełbasę-Kowalczyk których jest mniej na świecie niż samych A. Kowalczyk. Jest to tez hołd dla rodziców, którzy maja córki zamiast synów. Na nazwisko pracują także rodzice, nie tylko dzieci. Znam rodzine prawników, która od 3 pokoleń jest dobra w swoim fachu i dla zatrzymania kancelarii, kobiety nie zmieniają nazwiska po ślubie. Uważam tez, ze bardzo fajna opcja jest, aby dziecko miało nazwiska po obojgu
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: Ja wzięłam podwójne. 1. Bardzo lubię swoje rodzime nazwisko, jest nietypowe.
2. Opublikowałam kilka naukowych rzeczy pod starym nazwiskiem. Może żaden szał i nie wiadomo co za osiągnięcia, ale kiedy np. przedstawiam to na uczelni, nie muszę co chwilę donosić jakiegoś potwierdzenia, że to ja.

Ogólnie to mnie podwójne nazwisko denerwuje. Za długo się pisze, jakoś dziwnie się przedstawiać. Taka bufoneria od razu się nasuwa. No ale - tak zdecydowałam.
  • Odpowiedz
@kt13:

Wytlumaczysz, bo moja najwidoczniej też nie świeci?


A co tu tłumaczyć? Kobieta kiedy wychodzi za mąż przyjmuje nazwisko męża. Tak jest ustalone w społeczeństwie i tyle. Kropka. Serio ludzie tacy jak wy muszą wszystko poddawać w wątpliwość i próbować burzyć każdy porządek społeczny?

Ew. podwójne nazwiska jeszcze są akceptowalne.
  • Odpowiedz