Wpis z mikrobloga

Strasznie się niepokoje ostatnio o swoje zdrowie bo zauważyłem że nad jabłkiem Adama, jakby w tym punkcie gdzie styka się linia żuchwy i linia szyi mam mały ruchomy guzek na kilka mm. Co to może być? Rak? Oprócz tego odczuwam w ustach jakby dyskomfort właśnie w tym miejscu i mam sucho w nosie i gardle, zwłaszcza po przebudzeniu. Wtedy to już zupełnie kam pełno zaschniętych gili w nosie

#medycyna #rak #zdrowie #pytanie #lekarz
  • 21
  • Odpowiedz
@litosc_to_zbrodnia: A masz chrypkę? Czy ten guzek jest bolesny? Idź do lekarza, nie panikuj. niech Cię skieruje na odpowiednie badania i wszyskto się wyjaśni. Szukając informacji w internecie to każdy objaw można podciągnąć pod raka
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw @welin @Pan_Mysz i od trzech tygodni mam powiększone węzły chłonne? To jest malutki guzek którym czuje ze mogę delikatnie poruszać. Chociaż faktycznie jak brałem leki przeciwzapalne to jakby go nie czułem

Sprawdziłem jeszcze raz i to jest chyba dokładnie punkt styku tych dwóch linii - żuchwy i szyi.
  • Odpowiedz
@litosc_to_zbrodnia: ale boli? Ja mam taki guzek od kiedy pamiętam, na pewno ponad 15 lat. Nie boli, czasem jest wyczulony, czasem wcale go nie czuję, czasem się powiększa lub pomniejsza w zależności od stanu organizmu. Pytałam kilku lekarzy, nie laryngologów co prawda, ale zawsze po wymacaniu mówią, że w sumie to nie wiedzą co to jest konkretnie, ale skoro od tyłu lat z tym żyję i nie boli, a po powiększeniu
  • Odpowiedz
@welin: Koleżanka od 18r.z ma guzki, coś związane z tarczyca. Teraz ma 31lvl. Ma zalecenie ze raz na dwa lata jakaś biopsja i tyle. Trzeba mieć pod kontrola i to wszystko. Nie czytajcie gowien w internecie xD
  • Odpowiedz
@welin: To był tylko przykład. Nie histeryzuj. Nie nakręcaj się. Pójdź do jakiegoś porządnego lekarza. Takiego, który nie tylko wymaca ale i skieruje Cię na odpowiednie badanie. Z reszta z tego co piszesz to mowili, ze nie zaszkodzi udać się do specjalisty. To zrob tak. Skoro rzeczywiście przez tyle lat jakoś nie odzywał się, nie przeszkadzał to prawdopodobnie to nic groźnego. Ale zrob to dla własnego spokoju :)
  • Odpowiedz
@crazykokos: nigdzie nie pójdę, bo się nie dostanę przy obecnej sytuacji z dostępem do specjalisty, jak sobie przypomnę o problemie po obecnym końcu świata to może pójdę z ciekawości. Jestem gotowa na śmieć od ślinianki w każdej chwili, jednakowoż dziękuję za troskę i uspokajające słowa :)
  • Odpowiedz
@welin: Ja sobie w zeszłym tygodniu robiłam badania kontrolne krwi, ob, żelaza, b12, sodu i potasu, moczu itp., tarczycy, na hormony żeńskie. Robię sobie regularnie i jestem spokojna, ze wszystko jest w porządku, ze wszyskto jest w normie. Jeszcze w przyszłym tygodniu idę na usg piersi, cytologię i kilka innych. I będę miała znowu spokój na dwa lata.
Nie interesuje mnie sytuacja z koronawirusem, lekarze normalnie daja skierowania, ludzi którzy się
  • Odpowiedz
Drobna torbiel srodkowa szyi, mniej prawdopodobny odczynowo powiększony węzeł chłonny podbródkowy, jeszcze mniej prawdopodobny złóg w śliniance podjęzykowej. USG wybranego miejsca rozwiaże problem w 5 minut (i 150zł :P). Chyba że macasz sobie kość gnykową i podejrzewasz że to guzek ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakturę za teleporadę wyślę na privie
  • Odpowiedz