Wpis z mikrobloga

Dobra, pobłaźnię tutaj, bo tego nie uczyli. Jak tankujecie motocykl to stawiacie go do pionu czy ma stać na stopce? Wlałem wydawało mi się do pełna po razy pierwszy w życiu dzisiaj i ewidentnie weszło za mało. Raż, że spodziewałem się, że więcej wejdzie, dwa że nie pokazuje, że jest zalany do pełna. Moto przy wlewie ma jakaś taką kratkę niżej, która powoduje, że głębiej nie wsadzę, ale co, mam lać wyżej w takim razie? Hmm...

#motocykle
  • 14
  • Odpowiedz
@prostynick: Nie zawsze trzeba wsadzać głębiej żeby zalać do pełna.
Prawiczku :-)

Ostatnie litry lejesz powoli, a czy na stopce czy siedząc na moto jest prawie bez znaczenia, jak moto jest pionowo nieco więcej wejdzie, może o litr.

Gx
  • Odpowiedz
G310R


@prostynick: może pływak w zbiorniku wymaga regulacji ale nie powinno nic takiego się zdarzyć w takim motocyklu, z drugiej strony pojemność zbiornika to nie ilość paliwa którą możemy wlać...

Ja bym wyjeździł do końca jeśli wtryskowi to nie zaszkodzi i wtedy sprawdzał ile wejdzie, koniecznie na stopce centralnej (o ile ma)

Eh, że nie mam kat A...
  • Odpowiedz
@Drooz666: pojeździłeś tym trochę? Dzisiaj znowu, zasięg pokazuje 65km, ale mijam stację to leję. 7,5l. Niby zakładając 4l/100 to może faktycznie bło tam jeszcze 2,5l. Pytanie czy przy range = 0 faktycznie jest koniec jazdy. W Maździe 3 przy range = 0 można za miastem 100 km przejechać (rezerwa pali się przy range ~50km czy jakoś tak). Jeśli jeździłeś - jak najbliżej zasięgu = 0km udało cię się dojechać?

EDIT: czytam
  • Odpowiedz
czytam na US forum, że faktycznie jest prawdopodobnie tak, że po dojechaniu do 0 jest jeszcze litr w baku.


@prostynick: bardzo możliwe, ale do 0 nigdy nie zszedłem, najmniej zostało mi jeszcze kilkanaście km.
  • Odpowiedz