Wpis z mikrobloga

#modameska

Serio tak się ubiera dzisiejsza młodzież? XD Boysbend lat 90. Chodziłem tak ubrany na bazar po dyskietki do pegazusa #gimbynieznajo
W komentarzach na tiktoku same komentarze, że bardzo ladnie ubrani chłopcy i wszyscy się tak ubierają XD

Moda, trendy to bardzo ciekawe zjawisko i czy mamy wśród wykopków wykopowego eksperta, który wyjaśni ten fenomen?
ale-fruwa-kosmonauta - #modameska 

Serio tak się ubiera dzisiejsza młodzież? XD Boys...
  • 110
@ale-fruwa-kosmonauta: W modzie niczym szczególnym nie jest powrót do "starych" stylów. W zasadzie większość rzecyz które dziś uważasz za modne i na czasie swoje początki w wojsku, jeździectwie czy przeróżnych sportach, różnice występują w dopasowaniu i ewentualnie tkaninach.

A że młodzi zwykle się lubią buntować i chcą być inni, charakterystyczni, chcą szokować to efekt masz jak powyżej :) Jeżeli Ci to przeszkadza to znaczy, że jesteś już niestety boomerem :P
wszystkim, którzy pamiętają lata 90 te ciuchy kojarzą się z biedą i ubóstwem, bo tak kiedyś było, i dlatego patrzę na dzieciaki tak ubrane z uśmieszkiem politowania XD


@ale-fruwa-kosmonauta: No ja wiem. Nosiłam vansy w podstawówce i czułam się jak drugi sort człowieka, a teraz dzieciaki oddałyby nerkę za parę vansów. Ale to nie zmienia faktu, że to nie jest żaden FENOMEN. Trendy w modzie wracają jak bumerang. Nawet nie te
@ale-fruwa-kosmonauta: wydaje mi sie ze w momencie gdy w gre nie wchodzi cena (bo mamy jednak dużo większe możliwości zakupowe niż kiedyś) jest ona drugorzędną sprawą, a estetyka zajmuje wyższe miejsce niż marki ubrań. Nie istotne czy jest to estetyczne z mojego punktu widzenia, to ma się im podobać. Dochodzi też sprawa tego żeby się wyróżniać, nie tyle od rówieśników co od osób nieco starszych i mieć jakiś swój określony styl.