Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z tagu #niemcy podpowiedzcie proszę jakie kroki podjąć jeszcze tu w polsce przed wyjazdem do Niemiec? Niestety nie mogę znaleźć tu pracy, a jak mam pracować na magazynie, to wolę już Niemcy. Mój #niemiecki to takie B1. W testach wychodzi B2 ale kompletnie się nie czuję na B2. Nie mam żadnych znajomych w Niemczech i wolałbym uniknąć polskich agencji pracy. Mam oszczędności za które mógłbym wynając mieszaknie, tylko nie wiem czy się dogadam. Mam szukać najpierw #pracbaza przez internet czy jechać z partyzanta? polska już mnie tak do siebie zniechęciła, że chyba mi wszystko jedno co będę robił na #emigracja. Nie planuję powrotu do ojczyzny. Z tego co pamiętam, to trzeba coś zmienić w podatkach przed wyjazdem żeby dostawać wyższą pensję?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f63b8d5f49ad326e7b1a101
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:
Raczej ci nikt nie da mieszkania bez dochodów, przeważnie chcą 3 ostatnie potwierdzenia wypłaty no i na dzień dobry musisz zapłacić kaucje w wysokości 3 krotnosci najmu. Nie wszystkie agencje są takie złe, niektóre tez pomagają w szukaniu mieszkania, nie w każdej mieszka się w kontenerze. Jak będziesz miał prace i mieszkanie z agencji to potem dużo łatwiej będzie ci się rozejrzeć za czymś ciekawszym. Co do podatków to jak
Przyjechac znalesc jakis pokoj isc do leihmirmy (do kilku) i przy odrobinie szczescia po okolo dwoch latach zyjesz jak paczek w masle. Teraz przez corone moze byc slabo ale do odwazny... Jedz na Bwarie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ziomek420: łatwo o robotę, ale śmieciowa umowa i minimalna krajowa. Robotę z umową o pracę, przyzwoitą kasą, ciężko znaleźć, szczególnie jak wszędzie Ukraine zatrudniają, znam magazyn gdzie 80% pracowników to oni i #!$%@? 12h za 12zl... Ofert, na wyższe stanowiska, jest jeszcze mniej. .
@Kannavar: powiem ci ze nie wiem gdzie wy mieszkacie ale u mnie slask miasto 200k nie znam nikogo kto by zarabial minimalna chyba ze w jakis punktach typu play orange nc+ ale to wiadomo ze placa minimalna bo to robota dla ludzi ktorym sie robic nie chce, oszczywiscie sa premie za sprzedaz itp ale mialem ziomka co robil w tych punktach i raczej ciezko bylo dobrze zarobic. W zakladach pracy w
@AnonimoweMirkoWyznania:
Tak jak wspominano wyzej, agencja pracy (po prostu wpisz w google i poczytaj opinie)
Jednak musisz posiadac jakies umiejetnosci, aby zaczac prace.
Niech nie przychodzi Tobie do glowy, zeby jechac gdziekolwiek bez podpisanej umowy.
Powinienes sie z nimi dogadac odnosnie warunkow, w ktorych chcesz mieszkac.
Nic w podatku nie zmienisz, jesli jestes osoba zyjaca samotnie dostaniesz 1.