Wpis z mikrobloga

Koronawirus jest ZAJEBISTY


1. Spowolni ekspansje Chin - jak to się mówi wyszło Szydło z worka
2. Spowoduje przeniesienie produkcji do kraju albo bliskich sąsiadów jak Polska dla Europy- ogromna szansa dla naszej gospodarki
3. Optymalizuje pracę - to co da się wykonać zdalnie można robić zdalnie. Wcześniej przed tym tylko broniły bariery psychologiczne. Można pracować mieszkając poza miastem - nie każdy lubi mieszkać w dużym mieście. Zmniejszy to ceny nieruchomości w miastach ożywi wsie i małe miasteczka. Rozwolni ruch samochodowy.
4. Rozwinie medycynę. Ogromne nakłady na medycynę na całym świecie
5. Wprowadzi nowe standardy szkolnictwa- ludzie uczą się nauki zdalnej i samodzielnej które są znacznie lepsze od większości #!$%@? nauczycieli
6. Poprawi higienę. W przedszkolu już nie przyjmują dzieci z gorączką zakatarzonych, ludzie myją ręce i nie czuję oddechu babć na plecach w kolejkach w markecie.

Ktoś ma jeszcze jakieś argumenty?
#pytanie #koronawirus #medycyna #dyskusja #pytanie #gospodarka

Koronawirus dla Polski i Polaka w dłuższej perspektywie

  • Dobry 42.3% (22)
  • Zły 57.7% (30)

Oddanych głosów: 52

  • 12
@Praemislia: Z tego że wszyscy już widzą że z Chin trzeba się wycofać z wieloma działami produkcji - na przykład wyroby medyczne. A kto jak nie Chiny? Ktoś kto jest blisko, jest pewny i tani. Polska spełnia te warunki w Europie.
Tak mniej więcej wynika z analiz jakie widziałem i z mojej dedukcji także.
Już pamiętam dyskusję sprzed miesięcy jak pisałem że mieszkania w centrach miast na piętrach stracą popularność a
@masz_fajne_donice: Wielu ludzi straci pracę i/lub dach nad głową. W miejscu gdzie niedawno mieszkałem pojawił się nowy bezdomny. Były kucharz. Chłopak młody, wygląda (jeszcze) zadbanie. Miał dobrą pracę w restauracji po czym przyszedł cvid. Restauracja zamknięta, kucharz pracy znaleźć nie mógł, wyrzucili go z mieszkania bo nie mógł płacić. Takich historii pewnie będzie w cholerę. Ja sam mam teraz sytuację niepewną w firmie gdzie pracuję. Tylko, że ja pracuję na magazynie
3. Optymalizuje pracę - to co da się wykonać zdalnie można robić zdalnie. Wcześniej przed tym tylko broniły bariery psychologiczne. Można pracować mieszkając poza miastem - nie każdy lubi mieszkać w dużym mieście. Zmniejszy to ceny nieruchomości w miastach ożywi wsie i małe miasteczka. Rozwolni ruch samochodowy.


@masz_fajne_donice: Chciałbym, żeby tak było. Mieszkam w Wwie ale w sumie pracuję zdalnie od marca i na dobrą sprawę mógłbym wrócić do miasta rodzinnego
4. Rozwinie medycynę. Ogromne nakłady na medycynę na całym świecie


@masz_fajne_donice: jak narazie to ci co są naprawdę chorzy i potrzebują pomocy nie mają dostępu do lekarza to nie wiem czy tak ma wyglądac rozwój kosztem życia pacjentów , jeżeli rozwój ma polegać na marnowaniu pieniędzy na niepotrzebne maseczki , niepotrzebne i nic nie dające testy PCR czy nawet niepotrzebne bramki do pomiaru temperatury ( ͡º ͜ʖ͡º