Wpis z mikrobloga

  • 586
Właśnie przeczytałem najbardziej roszczeniowy tekst roku.
Teraz już wiem że nigdy nie dam napiwku.

Zdarzają się osoby, które dają napiwki rzędu złotówki czy dwóch złotych. Przecież to śmiech na sali. Głupio by mi było. Lepiej już chyba nie dać nic, niż rzucać ochłapy. Nie rozumiem tego. Skoro stać kogoś na wypasiony obiad w drogiej restauracji, dlaczego skąpi na napiwku dla pracownika. Z pewnością od tego nie zbiednieje, więc o co chodzi? - zastanawia się kelnerka.

- Wkurza mnie i smuci, jak przy rachunku za 400 zł dostaję 5 zł napiwku. Albo 2zł napiwku z irytującym uśmiechem i słowami "to dla pani", jak rachunek 199zł, w płatniku 200zł i "reszty nie trzeba". I nie ukrywam że są momenty, w których taki napiwek ma się ochotę zwrócić i powiedzieć "A wsadź sobie pan to w d..ę" albo "Nie, dziękuję za taki napiwek".

https://kobieta.onet.pl/taco-hemingway-celnie-o-polakach-w-restauracji-i-napiwkach/ldbp3ty

#jedzenie #gorzkiezale #przemyslenia
  • 169
  • Odpowiedz
  • 54
@m4jkel wydaje mi się że dziękować można słowami a nie pieniędzmi. Jak przeprowadzisz staruszkę przez pasy to też zażądasz pieniędzy czy uśmiechniesz się jak powie ze dziękuję za pomoc?
  • Odpowiedz
Praca jest mega ciężka, masz na głowie tysiąc rzeczy na raz, presje czasu, stres i pracujesz średnio 10-12 godzin


No niech go beatyfikują od razu bo ma #!$%@? w robocie.
  • Odpowiedz
@susuke15: Ale co cie tak to boli, chcesz to podziekuj, usmiechnij sie, nikt ci nie kaze nic zostawiac. Zreszta z kim ja dyskutuje jak tu 3/4 na utrzymaniu rodzicow i jakakolwiek wizja zostawienia napiwku napawa was przerazeniem ;)
  • Odpowiedz
  • 152
@m4jkel jak dobrze ze jestem w tej 1/4 który ma wyższe wykształcenie i pracuje na siebie. Mi też w pracy nikt nie daje napiwkow, dostaje to co na umowie mam wpisane. Ale cieszę się że Ty dajesz i pozwalasz Januszowi wyzyskiwać ludzi. Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@susuke15: wiecie to wszystko troche bardziej skomplikowane. Restauracja to miejsce gdzie przychodzisz poczuc sie dobrze, placisz nie tylko za jedzenie ale za klimat, muzyke, wystroj. To nie tylko jadlodajnia, kucharz stara sie wlozyc serce w potrawe by kuchnia danego kraju byla wrecz kulturoznawcza przygoda. To taki element abstrakcji za ktory przyjelo sie wyrazic, drobna suma, aprobate za cale doswiadczenie. Kelner skacze nad Toba bys poczul sie ekstra i mozesz mu to
  • Odpowiedz
  • 36
@susuke15 chyba bym parsknął śmiechem jakby mi tak powiedziała wielka pani z 15zl/h XD jak zostawiam NAPIWEK to dlatego, że nie mam w portfelu miejsca na monety i nie chcę nosić jakichś dwóch złotych w kieszeni.
Choć i tak zazwyczaj płacę kartą i wtedy czuję się bezpieczniejszy, że nie urazę przypadkiem jakiejś studentki swoim niegodziwym zachowaniem.
  • Odpowiedz