Wpis z mikrobloga

Pillarsy skończone, to chyba mój pierwszy prawdziwy izometryczny RPG i mega się zdziwiłem jak fajnie im wyszło sterowanie na padzie, stukło chyba z 60h a i tak już na końcu nie chciało mi się tak mega wszystko robić i poleciałem z main questem, został ten dodatek Biała Marchia, warto ograć? No i teraz pewnie będę chciał ograć Divinity, ale ciężko znaleźć 1 w dobrej cenie :/
#ps4 #gry #pillarsofeternity
  • 11
@Ever_Ns: Ja się sam zastanawiałem jak może to w ogóle działać, ale no działa, np zaznaczenie całej grupy to L2+R2, L1 zaznacza pojedynczą postać i klikając kolejno L1 przeskakuje na następną postać, pod :2 i R2 masz kółko rzeczy jak skille eq itd, ja się przyzwyczaiłem i dla mnie było ok, coś innego, ale ok.
@camos: powiedziałbym, że Biała Marchia lepsza od podstawki. Tylko musisz zrobić to przed finałem. PoE ma point of no return, kiedy komunikuje graczowi, że jak pójdzie dalej, to już nie będzie mógł się cofnąć. Wtedy też tworzy automatyczny zapis sprzed finału, który można wczytać aby zagrać w dodatek jak już ukończyło się przygodę.
@Silvaren: tak tak, gre skonczylem napisy juz widzialem, planuje zrobic sobie przerwe i wrocic, bo juz chcialem skonczyc, a niektore questy kompanow nie dokonczylem i widzialem, ze to wplynelo na zakonczenie, takze wroce, zrobie DLC, zrobie questy kompanow i poboczne i sobie skoncze, a ciezka ta biala marchia? bo gralem na niskim i jak poszedlem na oblezenie Crägholdt to zwykli najemnicy byli #!$%@?
@camos: Cragholdt to absolutny endgame jesli chodzi o poziom wyzwania w pierwszej czesci gry. Trudniejsze sa tylko dwie miejscowki z drugiej polowy Bialej Marchii. Tam sa przeciwnicy na bardzo wysokich poziomach, z dobrym wyposazeniem i zdolnosciami. Nie pchalbym sie do Cragholdt przed 10 poziomem, a najlepiej to na 12. Jest to wykonalne wczesniej, ale duzo metagrowej wiedzy wymaga i nie nalezy do przyjemnych przepraw na niskich levelach.
@Silvaren: No koksem nie jestem, postacie chyba na 12/13 już, smok na 15 poziomie Caed Nua też masakra, czyli do Białej Marchii idzie się nie przez Crägholdt, myslalem, ze przez nich xD
@camos: Cragholdt to poboczny watek, ale pozniej ma kontynuacje w drugiej polowie bialej marchii. Dodatek najlepiej zaczac od wizyty w Krzepie (Stalwart), jak na mapie klikniesz ikonke bialej marchii, to wyswietli mape tego gorskiego regioni i tam bedzie Krzepa i pare innych lokacji pozniej. Generalnie gram na najwyzszym poziomie trudnosci, ultimate challenge zaliczylem i gra jest dla mnie latwa, przez co moge miec troche skrzywione spojrzenie na wszystko. Ale na weteranie
@Silvaren: Nie wiem czy korzystałeś z guidów czy sam wszystko odkrywałeś, ale ja grałem całkowicie sam, jedynie czasem sprawdzałem co w queście muszę zrobić, także pewnie moje buildy jak i skład postaci pewnie jest totalnie pomieszany, grałem z wojownikiem, magiem, kapłanem, piesniarzem, druidem i drugim wojownikiem bodajże, eq też wszystko sam kombinowałem.
@camos: ta gra ma od ciula ukrytych mechanik. Combat log i karta postaci wielu rzeczy nie pokazują. Rozbicie niektórych formuł obliczających pewne kwestie, jak np. działanie DoT wymagało data miningu z kodu gry. Nie wszystko da się we własnym zakresie przetestować. Sporo sam testowałem i weryfikowałem stare informacje, bo patche też dużo zmieniły.