Wpis z mikrobloga

Mircy ile by mnie kosztowało uturbienie M52B25 w E36 323ti? #!$%@? fajnie ten samochód jeździ, ale jak oglądam filmiki na yt to aż ciężko się nie podniecić xd #motoryzacja #bmw #e36

pytam o osprzęt i robote. na grupce czytalem ze to koszt 15k... drogo dosyć, stad pytam czy to prawda czy nie. wiem że uturbianie wolnossaka duzo drozsze niz zmiana turbo w turbobenzynie no ale?
  • 16
  • Odpowiedz
@DyzioPaladyn: spoko taki wolnossak jest, nie powiem, ale strasznie brakuje mi tego uczucia że jadac normalnie w okolicach 2-3k obrotów wciskam gaz i... nie odjeżdżam xD i nie umiem dogonić jakiegoś flotowego hyundaia i30 od przedsiebiorcy handlowego. tzn pewnie jakbym zredukowal o 1-2 biegi to bym go pocisnal oczywiscie, ale no turbo to naprawde fajny komfort. w sumie ciekawe czy takie m54b30 w compactcie by jechalo sporo lepiej jak ten co
  • Odpowiedz
@oblesny_wujek: No oczywiście że tak xD, jest filmik na youtube jak praktycznie łeb w łeb leci ten hyoundaj i30n i 328i w coupe. Ogólnie m54b30 po zakupie to raczej mały remont silnika bo lubią gubić serie. Mam kumpla z tym silnikiem w coupe i jest miazga. To 231km w niewyżyłowanym żadną sprężarka silniku.
  • Odpowiedz
@oblesny_wujek: w sumie jak masz kompota z 2.5 to już powinien też całkiem fajnie jechać, wrzuć go na hamownie bo może gdzieś zgubił troche mocy. Podłącz pod kompa i sprawdź sondy lambda, czujniki wału i wałka, filtr powietrza wymień na pipercrossa, albo coś nie papierowego.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kipowrot: poczytalem troche na forum i w sumie taka rozsadna opcja. Przyrost mocy nie jakis niesamowity, ale tez hajsowo niezle wychodzi... Ale to wycie kompresora brzydkie :d
  • Odpowiedz